Yıldırım Divan'da bombaladı

  • Giriş : 27.05.2007 / 13:37:00

100. Yılında bir çok başarıya imza atan Fenerbahçe'de kulüp başkanı Aziz Yıldırım Divan Kurulu toplantısında birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aziz Yıldırım, öncelikle amatör branşlarda hızla büyük başarılara imza attıklarını, gelecekte Avrupa Şampiyonluklarına ulaşacaklarını iddia etti.

Yıldırım "Sponsorlar aracılığıyla 12 bin kişilik spor salonu yapacağız. Bu yaz Eylül ayında temelini atacağız 2010'da Türkiye yapılacak olan Dünya Basketbol Şampiyonası'nın bir ayağını Fenerbahçe Spor Salonu'nda oynatacağız."

Aziz Yıldırım, şampiyonlukla biten sezonunun ardından "Bizim takımımıza kalitesiz dendi, hocamıza kalitesiz dendi. Ama gördünüz bileğimizin hakkıyla şampiyon oldu. sivasspor ve Ankaraspor maçlarında seyircimiz bağırdı (Bu takım sizin eseriniz) diye. Ama gördünüz bu takım şampiyon oldu demekki bu takım (Fenerbahçeliyiz) diyenlerin takımıdır."

Haluk Ulusoy'a da eleştirilerde bulunan Yıldırım "Haluk Ulusoy değiştim diyerek göreve geldi. Gördük hakikaten çok değişmiş, Bize karşı daha azılı hareketlerde bulundu. Haluk Ulusoy Haziran'daki mali genel kurulda seçim istemeli, aday olmalı ve önünü kimse kesmemeli. Başka adaylarda çıksın görelim."

İsim vermeden Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'a da göndermelerde bulunan Yıldırım "Ben küfüre karşı savaş açtım. Dört büyük kulübün başkanına çağrıda bulundum. Bir kulüp başkanı dedi ki (Ya bize küfür edilmiyor sana ediliyor sen bunun nedenlerini düşün) geçen hafta onların stadlarında olanı tüm Türkiye gördü. Hem güldük hem üzüldük."diye konuştu.

Lig tv kablolarının kesilmesi olayına da değinen Yıldırım "O kabloları biz kesmedik Lig tv kimin kestiğini çok iyi biliyor. İşten attıkları biri kesmiş ancak ismini gizliyorlar" dedi.

Alex ve Tuncay'ın kalmasını istediklerini belirten Aziz Yıldırım "Bu iki yıldızımızın kalmasını her Fenerbahçeli gibi ben de istiyorum. Hafta içinde sanıyorum ikisinin de durumunu netleştireceğiz. Bu takımdan gidenler de olacaktır. Onlara yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyorum" dedi.

Türkiye Ligleri hakkında da görüşlerini belirten Fenerbahçe Başkanı, 3. ligin kaldırılmasını ve profesyonel takım sayısının azaltılması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious