Yıldırım: Ekonomimiz sabote edilmesin

Yıldırım: Ekonomimiz sabote edilmesin.15738
  • Giriş : 01.06.2008 / 13:35:00

TÜMSİAD'ın Sakarya Şubesi coşkulu bir atmosferde açıldı. KOBİ’lerin sesi soluğu olma vizyonuyla hareket eden TÜMSİAD, 19. şubesini Sakarya’da açarken başkan Yıldırım uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıldırım: Ekonomimiz sabote edilmesin

KOBİ’lerin sesi soluğu olma vizyonuyla hareket eden TÜMSİAD, 19. şubesini Sakarya’da açtı. Açılışta konuşan TÜMSİAD Genel Başkanı Mehmet Yıldırım, “Türkiye, dinamizmiyle, çalışkanlığıyla, nüfus potansiyeliyle, öz kaynaklarıyla dünyada söz sahibi olabilecek bir kapasiteye sahipken, zaman zaman demokrasimize dışardan yapılan müdahalelerle ekonomimiz de sabote edilmektedir. Biz böyle bir tablo arzulamıyoruz” dedi.KOBİ’lerin küresel rekabet şartlarına hazırlanmasındaki elbirliği-yürek birliği ve güçbirliği çatısı olan TÜMSİAD, Anadolu çapındaki örgütlenmelerine devam ediyor. Yurt içinde 18, Avrupa’da beş şubesiyle KOBİ’lerin buluşma adresi olan TÜMSİAD, Anadolu’daki şube sayısını önceki gün Sakarya şubesiyle 19’a ulaştırarak, başarılı bir yükseliş grafiği sergilemeye devam ediyor.TÜMSİAD, Sakarya Şubesi açılışına TÜMSİAD Onursal Başkanı Ali Avni Bayer, TÜMSİAD Genel Başkanı Mehmet Yıldırım, Adapazarı Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Genel Başkan Yardımcıları Murat Çalık, Halit Kanak, DİK Başkanı Yaşar Yakış, TÜMSİAD Genel Sekreteri Fatih Güngör, Sakarya Şube Başkanı Murat Kesik, farklı bölgelerden TÜMSİAD Şube başkanları ve çok sayıda TÜMSİAD üyesi katıldı. Açılışta konuşan Adapazarı Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Sivil toplum örgütlerinin önemini biliyoruz. TÜMSİAD’ın burada çok güzel çalışmalara imza atacağına inanıyorum” dedi. TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Murat Kesik de, TÜMSİAD’ın KOBİ’lerin sıkıntıları ve çözüm yollarını arayışta bir marka ve değer olduğunu belirterek, “Üyelerimizin kurumsal kimlik, markalaşma ve pazarlama stratejilerini en doğru biçimde oluşturacağız” diye konuştu.TÜMSAD Genel Başkanı Mehmet Yıldırım, TÜMSİAD’ın çok genç bir dernek olmasına rağmen, kuruluşundan bugüne kadar çok hızlı ve başarılı bir çalışma temposuyla Türkiye’de 19, Avrupa’da 5 şube sayısına, toplam olarak 5 bin üyeye ulaştığını belirterek, “Şu anda ekonomik sivil toplum örgütleri içinde en dinamik, en heyecanlı ve üye sayısı en fazla olan dernek biziz” dedi.

Yıldırım, Türkiye ekonomisinin çok zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Biz bu süreci en ince detayıyla takip ediyoruz. Türkiye, dinamizmiyle, çalışkanlığıyla, nüfus potansiyeliyle, öz kaynaklarıyla dünyada söz sahibi olabilecek bir kapasiteye sahipken, zaman zaman demokrasimize dışardan yapılan müdahalelerle ekonomimiz de sabote edilmektedir. Biz böyle bir tablo arzulamıyoruz. Biz, Türkiye’nin küresel rekabet şartlarında ekonominin yükünü çeken KOBİ’lerin, dünya markalarıyla yarıştığı, geçtiği ve ekonomimizin dünyada söz sahibi olduğu bir tablo

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious