Yıldırım: Fitnelik yapmaya zamanımız yok

Yıldırım: Fitnelik yapmaya zamanımız yok.11363
  • Giriş : 14.06.2008 / 23:44:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Bizim iş yapmaktan dolayı fitnelik ve planlar yapmaya vaktimiz yok'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıldırım, Tekirdağ'da 44. Kiraz Festivali'ne katıldı. Yıldırım, festival çerçevesinde düzenlenen Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı alanda, güreş severleri ve pehlivanları selamladı. Yıldırım'a Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, Belediye Başkanı Ahmet Aygün ve Güreş Ağası Halil Sayı da eşlik etti.

Güreş ağası Sayı'ya ağalık kupasını veren Yıldırım, sahildeki festival alanında doğal gaz fuarını açtı, buradaki stantları gezdi.

Tekirdağlı bir üretici tarafından yetiştirilen kirazların yer aldığı tezgahın yanına geçen Yıldırım, burada sembolik kiraz satışı yaptı.

Yıldırım, daha sonra Namık Kemal Üniversitesi'nin statta yapılan mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetiyle üniversitesiz ilin kalmadığını söyledi.

Üniversitelerin, aydınlık Türkiye'nin geleceği olan insanları yetiştirdiğini ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

''İktidara geldiğimiz de 47 devlet üniversitesi vardı. Son 5 yıl içinde hükümetimiz bunun üzerine 34 yeni üniversite daha ilave ederek, üniversitesiz il bırakmadı. Türkiye bunu hak ediyor. Türk insanı bunu hak ediyor. Üniversite sayısının artmasından asla korkmayınız. Üniversiteler arttıkça Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş medeniyetler seviyesine çabuk ulaşacağız.''

Yıldırım, üniversite birincisine mezuniyet belgesini ve çeşitli hediyeler verdi.

PARTİ ZİYARETİ

Kumbağ Köprülü kavşağında incelemelerde bulunan Yıldırım, ardından AK Parti İl Teşkilatını ziyaret etti.

Yıldırım, partide yaptığı konuşmada, AK Parti'nin, ülke sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin geleceğini planladığını söyledi.

AK Parti hükümetinin laf değil, hizmet ürettiğini belirten Yıldırım, şunları söyledi:

''Bu ülkede taş taş üstüne koymayanlar, sürekli laf ebeliğini yapanların vakitleri çok. Bizim iş yapmaktan dolayı fitnelik ve planlar yapmaya vaktimiz yok. Millet çalışanı bilir. 3 Kasımda (güçlü ses aydınlık Türkiye) diyen ekibi işbaşına getirdi. Halkın iradesine karşı ayak oyunları yapanları da 22 Temmuzda tasfiye etti. Halkın gücüne, milli iradeye şüpheyle bakanlar, millet ne veriyorsa onunla yetinsinler.''

Bakan Yıldırım daha sonra, Tekirdağ- Muratlı arasında yapımı devam eden demiryolunda çalışan işçilerinin bulunduğu şantiyeyi ziyaret ederek, onlarla birlikte yemek yedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious