Yıldırım: Gurur verici, Tigana: Üzüntü verici

Yıldırım: Gurur verici, Tigana: Üzüntü verici.5914
  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Sakaryaspor Teknik Sorumlusu Şaban Yıldırım, Beşiktaş karşısında iyi mücadele ettiklerini belirterek, ''Bizim için gurur verici bir mücadele oldu''dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıldırım, maçın ardından yaptığı değerlendirmede, Beşiktaş karşısında 10 kişi ile 1-0 yenik durumdan beraberliği yakalamanın önemli olduğunu söyledi.
Maçta 10 kişi kaldıktan sonra, hem taktik disiplin ve hem de mücadele olarak iyi bir oyun sergilediklerini ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:
''Bizim için gurur verici bir mücadele oldu. Son derece memnun oldum. İyi motive olursanız, oyuncularınız kendilerini iyi hissederse böyle sonuçlar olabilir. Son haftalarda daha zevkli mücadeleler olacaktır.''

BEŞİKTAŞ CEPHESİ
Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana ise birçok gol pozisyonuna girdiklerini, ancak bunları değerlendiremediklerini belirterek, ''Bizim için üzüntü verici bir gece oldu'' dedi.
Son 5-6 dakikada talihsiz bir gol yediklerini ifade eden Tigana, ''Maçı kontrolümüze alamadık. 2 puan kaybı çok üzücü. Çok kısa sürede toparlanmamız gerekiyor. Forvette ataklarda çok daha etkili olmalıyız. Bir haftada 3. maçımızı yaptık. Bir gün daha dinlenebilseydik, ayaklarımız yere daha az yorgun basacaktı. Ama pazar günü oynama şansını Fenerbahçe yakaladı'' diye konuştu.

ÖNER: ''TELAFİSİ OLMAYAN BİR GOL YEDİK''
Siyah beyazlı yöneticilerinden Kenan Öner de maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, maçın kopma noktasında golcülerinin şanssız ve beceriksiz olduğunu ifade etti.
Burak'ın iki, ikinci yarıda da Nobre'nin çok net bir pozisyonu olduğunu dile getiren Öner, ''Kaçması mümkün değildi. O pozisyonlar gol olsa maç kopacaktı. Çok da talihsiz ve telafisi olmayan bir dakikada gol yedik. Onun için maç berabere bitti. Ama dediğim gibi yarış devam ediyor. Şu anda oran söylemek yanlış olur ama kuvvetli bir şekilde yarışın içindeyiz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious