Yıldırım: "İletişimde devrim yaptık"

Yıldırım:
  • Giriş : 16.12.2007 / 18:39:00

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, bölünmüş yolların kazaları frenlediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bölünmüş yolların yanı sıra hava yolu taşımacılığının gelişmesinin trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısında azalma sağladığını söyledi.

Bazı açılış törenlerine için Kırşehir'de bulunan Yıldırım, valilik, belediye başkanlığı ve AK Parti il başkanlığını ziyaret etti. Yıldırım, il başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, bir zamanlar ihtiyacı olan bir trilyonu bulamazken bugün 489 milyar dolar milli gelire ulaştığını ifade etti.

Türkiye'nin son 5 yılda her alanda 50 yılın ihmal edilmiş hizmetlerini yerine getirdiğini, bunda tek parti iktidarıyla birlikte güven ve istikrar ortamının etkili olduğunu kaydeden Yıldırım, bunun sayesinde Ak Parti'nin ikinci kez daha güçlü bir şekilde iktidara geldiğini söyledi.

''22 Temmuz seçimleri AK Parti'nin siyasi rakipleriyle mücadele etmesinden çok kendisiyle yarıştığı bir seçim olmuştur'' diyen Yıldırım, daha yapılacak çok iş olduğunu, verilen oylarla sorumluluklarının arttığını dile getirdi.

KÖYDES PROJESİ

Hükümetin, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı kalkınma projesi olan ''Köydes'' ile gerekli başarıyı sağladığını, köylülerin yüzünü güldürdüğünü anlatan Yıldırım, artık Türkiye'nin hedefinin bilgi toplumuna geçilmesi olduğunu dile getirdi.

İletişim ve haberleşme alanında Türkiye'yi Afrika ülkeleri düzeyinden Avrupa ülkeleri seviyesine getirdiklerini, internet abonesi sayısını 4.5 milyona, kullanıcı sayısının da 20 milyona ulaştığını belirten Yıldırım, bütün okulları da internetle donattıklarını kaydetti.

Yıldırım, ''Amacımız, Türkiye'yi 2013 yılına kadar bilgi toplumuna taşımak'' dedi. Türkiye'nin dünyada elektronik devlet uygulamalarında da 33. sıradan 8. sıraya yükseldiğini ifade eden Yıldırım, bunda ülkenin genç nüfusa sahip olmasının büyük etkisinin bulunduğunu belirtti.

2008'DE İNTERNETSİZ KÖY KALMAYACAK

Yıldırım, 2008 yılı sonuna kadar köyler dahil ülkenin her tarafından geniş bant internet götüreceklerini söyledi. Hava yolu alanında da hükümetleri döneminde büyük atılımlar gerçekleştirdiklerini dile getiren Yıldırım, hava yollarını ''halkın yolu'' haline getirdiklerini, uçak yolcusunun yıllık 8.5 milyondan 32 milyona çıktığını bildirdi. Yıldırım, ''Hem bölünmüş yollar hem de hava yolu taşımacılığının gelişmesi, trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısında azalma sağladı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious