Yıldırım: İstikrar politikamız, türbülanslara dayanır

Yıldırım: İstikrar politikamız, türbülanslara dayanır.11833
  • Giriş : 10.05.2008 / 18:19:00

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, “Uyguladığımız istikrar politikası, bu tip türbülanslara dayanıyor. Dayanmaya devam edecek.İçerden dışardan bu istikrarı bozmaya çalışan girişimler olmasına rağmen, Türkiye bunları da aşacaktır” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AKP Kadın Kolları Kongresi'ne katılmak ve bir dizi açılış yapmak için Erzincan’a gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, önce belediyenin toplantı salonunda ‘Siyaset Akademisi’nin açılış törenine katıldı. Bakan Yıldırım, siyasi istikrar sayesinde ülkenin çok önemli birikmiş sorunlarını çözdüklerini söyledi. Türk siyasetinde kadının rolünü AKP olarak en iyi şekilde değerlendirdiklerini vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

“Ülkenin dağ gibi büyüyen biriken sorunlarını güven istikrar ve güçlü yönetim sayesinde çözdük. Çözmeye devam ediyoruz. Milletimiz bu hizmeti gördü, 5.5 yılda 50 yıllık sorunlar çözüldü. Son birkaç ay içinde yaşananlar eğer geçmiş dönemlerde yaşansaydı, Türkiye tepetaklak olmuştu. Kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın, kim kriz üretmeye çalışırsa çalışsın, biz krizin bir parçası değil, her zaman çözümün bir parçası olacağız. Bu anlayışımız asla değişmeyecek. Bize düşen sorumluluk milletin bize verdiği bu talimatı yerine getirmek. Bunun dışında olan şeyler gelişmeler yapılmak istenenler bizleri ilgilendirmiyor. Bizim muhatap olduğumuz tek şey millettir. Milleti uçurduk, havayolunu halkın yolu haline getirdik. Uçmayı imtiyazdan çıkardık, ihtiyaca dönüştürdük. Şimdi demir yollarımızı yapıyoruz. Böylece 50 yıldır ihmal edilen demiryollarını ayağa kaldırmak için hükümetimiz gereken her türlü desteği veriyor. Denizlerimiz şenlendi. Sadece Tuzla’da 37 tersane sayısı 135’e çıktı.”

Öte yandan Erzincan Atlı Cirit İhtisas Spor Kulübü'nün Fatih Mahallesi'ndeki sahada yaptığı müsabakayı izleyen Bakan Yıldırım, bir ciritçinin attan düşüşüne tanıklık etti. Daha sonra valiliğe geçen Bakan Yıldırım, geceyi Erzincan'da geçirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious