Yıldırım: Karanlık odalardakilerden değiliz

Yıldırım: Karanlık odalardakilerden değiliz.11833
  • Giriş : 17.04.2009 / 16:49:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Bizim aklımız fikrimiz hizmet. Kafamızda başka bir şey yok. Başkaları gibi arka karanlık odalarda Türkiye için hesap kitap yapanlardan değiliz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Yıldırım, Sivas Havaalanı yeni iç ve dış hatlar terminal binası ile mütemmimlerinin temelinin atılması dolayısıyla düzenlenen törene katıldktan sonra, Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer kişilerin ailelerine, baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu'nun yaşadığı evi ziyaret eden Yıldırım'ı, Yazıcıoğlu'nun kardeşi Yusuf Yazıcıoğlu kapıda karşıladı. Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu ve yakınlarıyla bir süre görüşen Yıldırım, baş sağlığı diledi.

-İSMAİL GÜNEŞ'İN ÇOCUKLARI-

Yıldırım, kazada yaşamını yitiren İHA Muhabiri İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş ve ailesini de ziyaret etti. Bakan Yıldırım'a, 5 yaşındaki büyük oğlu Tuluğhan'a babasının hayatını kaybettiğini nasıl söylediklerini anlatan Yasemin Güneş, uzmanlardan bilgi aldıktan sonra Tuluğhan'a babasının şehit olduğunu söylediklerini, onun da ''Allah demek ki babamı daha çok seviyormuş'' dediğini anlattı.

Oğlunun hala babasının fotoğraflarını gördüğü zaman ''babam kahraman oldu'' şeklinde konuştuğunu ifade eden Güneş, küçük oğlu Çağan'ın ise hala babasının kaçta geleceğini sorduğunu, Tuluğhan'ın ise ona ''babam öldü, şehit oldu, artık gelmeyecek'' diye cevap verdiğini aktardı.

Yasemin Güneş'e Bakan Yıldırım, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bağlanan ölüm maaşının işlemlerini gösteren belgeyi ve bankadan maaşını alacağı kimlik kartını da teslim etti. Yıldırım, ''Hiçbir şey onu geri getiremez tabi. Bütün bunlar, onun kaybını asla unutturmaz. Ama onlar, Sayın Yazıcıoğlu başta olmak üzere onunla beraber olan bütün arkadaşlarımız bu ülke insanına hizmet uğrunda hayatını kaybetti. Tekrar mekanları cennet olsun, sizlere de Allah sabır versin'' diye konuştu.

Bakan Yıldırım, kazada hayatını kaybeden Erhan Üstündağ, Murat Çetinkaya ve Yüksel Yancı'nın ailelerine de baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

Vali Veysel Dalmaz, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ün de katıldığı ziyaretlerde kazada yaşamını yitirenler için dua edildi.

-SİVAS BELEDİYESİ ZİYARETİ-

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, daha sonra Sivas Belediyesini ziyaret etti ve BBP'den Belediye Başkanı seçilen Doğan Ürgüp'e, görevinde başarı diledi.

Burada, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Yıldırım, ''Sayın Yazıcıoğlu hayatı boyunca Türkiye'de siyaset hayatında önemli badirelerden geçmiş, sıkıntılı günler yaşamış, ancak hiçbir zaman çizgisinden taviz vermemiştir. Bu milletin birliği, beraberliği, milli değerleri adına yılmadan mücadelesini sürdürmüştür. Sivas onun için ayrı bir anlam ifade eder'' diye konuştu.

Sivaslıların onun bu düşüncelerini karşılıksız bırakmadığını ve seçimlerde Sivas belediye başkanlığını merhum genel başkanın partisine kazandırdığını vurgulayan Yıldırım, Ürgüp'e yeni görevi nedeniyle başarı dileklerin aktardı.

Bakan Yıldırım, Ürgüp'e Sivas'a ve ülkeye yapacağı her türlü hizmette hükümet olarak, parti ayrımı yapmadan, hizmet ve siyaseti birbirine karıştırmadan desteklerinin aynen devam edeceğini söyledi.

Belediye şeref defterini imzalayan Bakan Yıldırım'a daha sonra Belediye Başkanı Ürgüp tarafından gümüş bir sandık hediye edildi.

-''BİZİM AKLIMIZ, FİKRİMİZ HİZMET''-

Yıldırım, AK Parti Sivas İl Başkanlığını da ziyaret ederek, il başkanı Zeki Kılıç ve partililerle bir süre sohbet etti.

Memleketin her köşesine hizmet ettiklerini ifade eden Yıldırım, ülkede yıllardır özlenen hizmetleri bugüne kadar yaptıklarını, bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi:

''Bizim aklımız, fikrimiz hizmet. Kafamızda başka bir şey yok. Başkaları gibi arka karanlık odalarda Türkiye için hesap kitap yapanlardan değiliz. Bizim hesabımız kitabımız; milletin hesabı kitabı neyse, o. Onların hilafına bir hesap kitap yapanlar, bugün teker teker her şey ortaya çıkıyor. Biz işle güçle uğraşırken, meğerse başkaları da başka işlerle uğraşıyormuş. Bunları hep milletimiz görüyor. Gereken dersi de buradan ülke olarak çıkarmamız gerekiyor. Bu ülke demokrasinin derinleştiği, insan hak ve özgürlüklerinin giderek geliştiği, 72 milyonu bir ve beraber kardeş bilen bir ülke. Yaşama kültürünü binlerce yıl önce başarmış bu millet, gelecekte de el ele birlikte büyük Atatürk'ün işaret ettiği o muasır medeniyet seviyesine emin adımlarla ilerliyor, ilerleyecektir. Burada kimsenin endişesi olmasın.''

Yıldırım, ziyaretin ardından kara yoluyla Erzincan'a hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*