Yıldırım: Krizleri toplumsal şuurla aşarız

Yıldırım: Krizleri toplumsal şuurla aşarız.10899
  • Giriş : 30.09.2008 / 15:51:00

TÜMSİAD Genel Başkanı Yıldırım, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, bayram günlerinin toplumsal dayanışma ortamını sağladığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TÜMSİAD Genel Başkanı Mehmet Yıldırım; “Krizler gelir geçer, önemli olan toplum olma şuurunu kaybetmemektir. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Gökkuşağının tüm renklerini, toplumumuzun huzur ve refah atmosferi üzerinde buluşturmak çabası içindeki TÜMSİAD olarak, bayramın tüm insanlığa huzur getirmesini diliyorum” dedi.

TÜMSİAD Genel Başkanı Mehmet Yıldırım, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, bayram günlerinin toplumsal dayanışma, kaynaşma ve muhabbet ortamını sağlaması açısından çok önemli olduğunu kaydetti. KOBİ'lerin çatısı TÜMSİAD olarak, bu zor şartlarda ayakta kalmaya çalışan tüm esnafımızın, KOBİ'lerimizin, işverenlerimizin, ihracatçılarımızın ve çalışanlarımızın Ramazan bayramlarını en içten dilekleriyle kutladığını belirten Yıldırım, “Türkiye, çok zor şartlardan geçiyor olabilir. Ama, bizler yaklaşık 50 senelik süreç içinde, zaman zaman meydana gelen krizlerle, suni gündemlerle, siyasetin pamuk ipliğiyle ekonomiye bağlı olan dezavantajlarıyla bu olumsuz şartlara alışmış durumdayız. Siyasi krizler, ekonomik krizler, toplumsal krizler her zaman olabilir, önemli olan toplum olma şuurunu kaybetmemek, sonsuza kadar bu azmi sürdürebilmek iradesine sahip olmaktır” diye konuştu.
Bayramların toplum olma şuurunun temeli ve mihenk taşı olduğunu belirten Yıldırım şöyle devam etti; “Bayramlar, bir toplumun millet olma bilincini geçmişten geleceğe taşıma arzusudur. Tarihten aldıkları değerleri, kültürleri, öz bilinci harmanlayıp bir sonraki kuşağa aktarma arzusudur. Bayram, bir toplumun tarihsel değerlerini yaşatmak ve bunu yaşatacak kuşakları oluşturmak iradesidir. Bu bağlamda, Ramazan Bayramı'nın tüm ülkemize, İslam alemine ve insanlık ekseninde buluşan herkese hayırlar getirmesini temenni ediyorum”
Yıldırım, TÜMSİAD'ın geçmiş ile gelecek arasında köprü olmak için çabalayan, emin ve güvenilir işadamı kuşağı oluşturmayı hedeflediğini belirterek, “Bizler, gökkuşağındaki tüm renkleri toplumumuzun huzur ve refah atmosferi üzerinde buluşturmak çabası ve azmiyle çalışmaktayız. Ülkemizin maddi gücünü, manevi lokomotifleriyle ve manevi direnç noktalarıyla birleştirerek bir gelecek inşası hedefiyle çalışıyoruz. TÜMSİAD, Türkiye'nin gelecek vizyonudur, TÜMSİAD, Türkiye'nin gelecek hedefidir, gelecek vizyonudur” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*