Yıldırım neden pişman oldu?

Yıldırım neden pişman oldu?.12697
  • Giriş : 19.05.2009 / 08:53:00

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk’te yayımlanan 3. Devre programında Zico ile Aragones rasında bir kıyaslama yaptı ve pişman olup olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aziz Yıldırım, CNN Türk'teki 3. Devre programında, Aragones'i getirmekten pişmanlık duymadığını söyledi, “Hoca ve oyuncu seçimlerinde hata yapmadık. Ama bir türlü uyum sağlanamadı. Başarısızlığın sorumlusu benim” dedi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk'te yayımlanan 3. Devre programında çarpıcı açıklamalar yaptı.
Yıldırım, “Zico'yu gönderip, Aragones'i getirdiğinize üzüldünüz mü” sorusuna, “Hayır üzülmedim. Çünkü biz Zico ile oturup konuştuk ve anlaşamadık. Aragones'in kariyerini söylememe gerek yok. Böyle antrenörleri Türkiye'ye getirdiğimiz için herkes teşekkür etmeli. Aragones ve oyuncu seçiminde hata yapmadık. Ama bir türlü uyum sağlanamadı. Geçen sene iyi oynayan futbolcular bu yıl kötüydüler. Sakatlıklar ve performans düşüklüğü başarısızlığı getirdi. Ama yine de başarısızlığın sorumlusu benim” yanıtını verdi.
Sarı-lacivertli kulübün başkanı, Aragones'in geleceği hakkında da “Elbette bazı düşüncelerimiz var. Seçimden sonra kendisiyle oturup konuşacağız. Böyle yapmazsak kurumsal yapılara zarar veririz. Sezon sonu karşılıklı özeleştiri yapacağız. Ancak şu bilinsin ki, Aragones'in sözleşmesinde tazminat maddesi falan yok. Ne bizim için, ne onlar için. Ama UEFA'nın, FIFA'nın kuralları var. Bu konuları masaya yatıracağız” ifadelerini kullandı.
Büyük eleştiriler alan Güiza'yı beğendiğini belirten Yıldırım, “İspanya Milli Takımı'nda oynuyor ve ülkesinde gol kralı. 10 yıl önce böyle bir futbolcuyu getirseniz Türkiye ayağa kalkardı. Ama herkesi alıştırdık. Ortega, Appiah, Hooijdonk, Anelka, Alex'ler gelince artık bu transferler kulağa normal geliyor” dedi.

Transfer çalışmalarının seçim sonrasında başlayacağını kaydeden Yıldırım, Lugano konusunda ise “Menajeriyle görüştük. Önümüzdeki hafta İstanbul'a gelecek. Son görüşmeleri yapacağız. Belirli noktalara geldik. Lugano da kalmak istiyor. Giderse ne olur? Yenisini getiririz” diye konuştu.

Emre'ye tam destek

Aziz Yıldırım, Emre'ye sahip çıktı, “Onun için sakat diyorlardı ama bakıyorsunuz Ocak ayından bu yana hiçbir sorun yok. İdman eksikliği yüzünden ilk başlarda sorun yaşadı. Seneye daha başarılı olacak. Emre'yle 4 yıllık bir anlaşmamız var. Bu daha da uzatılacaktır. Ve futbolu Fenerbahçe'de bırakacağına inanıyorum. Emre'ye güveniyorum, çünkü Emre iyi bir oyuncu” diye konuştu.


Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*