Yıldırım ödülü kaybetti

Yıldırım ödülü kaybetti.9867
  • Giriş : 29.04.2008 / 13:40:00

Türk Kalp Vakfı'nın sponsorluğunda yapılan ''11 Altın Adam'' yarışmasında Mart ayının yöneticisi seçilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, PFDK'ndan 21 gün hak mahrumiyeti cezası alınca, ödülünü kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Kalp Vakfı'nın sponsorluğunda yapılan ''11 Altın Adam'' yarışmasında Mart ayının yöneticisi seçilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan (PFDK) 21 gün hak mahrumiyeti cezası alınca, ödülünü kaybetti.

Yarışmanın organizasyon komitesinden yapılan açıklamada, bu ay yapılan jüri toplantısındaki Mart ayı değerlendirmesinde Fenerbahçe Kulübü'nün, Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde ihtiyacı olan 101 ilköğretim okulu için başlattığı ''101. yılda 101 bin kitap'' yardım kampanyasıyla Mart ayının yöneticisi seçilen Aziz Yıldırım'a, PFDK tarafından, maç sonrası beyanlarından dolayı 21 gün hak mahrumiyeti cezası verildiği ve Fenerbahçe Kulübü'nün Tahkim Kurulu'na başvurmadığı belirtilerek, şu görüşlere yer verildi:

''Ülkemizin başarılı bir spor yöneticisi olan Aziz Yıldırım ceza aldığı için, 5 yıldır uygulanan statümüzün 1. maddesi gereği ayın altın yöneticisi ödülünü kaybetmiştir. Bu olaydan büyük üzüntü duyuyoruz.''

Açıklamada, organizasyon komitesinin, Fenerbahçe Kulübü'nün bu kampanyasını tekrar aday göstereceği ifade edildi.

Yarışmada bundan önce de Trabzonsporlu Fatih Tekke, Galatasaraylı Arda Turan ve Kayserispor'un teknik direktörü Tolunay Kafkas'ın ödüllerinin de aynı gerekçeyle iptal edildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious