Yıldırım son sözü söyledi, karar bekleniyor

  • Giriş : 02.07.2012 / 11:31:00
  • Güncelleme : 02.07.2012 / 12:18:51

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım son sözünü söyledi, söz şimdi mahkeme heyetinde!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Futbolda şike ve teşvik iddialarına ilişkin soruşturmayla başlayan ve takibinde 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden süreçte sona gelindi. Sanıkların son sözleri alındı, karar için ara verildi.

'Futbolda şike'' iddialarına ilişkin davada son sözü sorulan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kararın herkesin yüz akı olmasını dileyerek, ''Baştan söylediğimi şimdi de söylüyorum. Darağacında olsak da son sözümüz Fenerbahçe'' dedi.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada, son sözü sorulan Aziz Yıldırım, ''Bugün burada hem bizler yargılanıyoruz hem de siz vereceğiniz karar nedeniyle tarih önünde yargılanacaksınız. İnşallah bu karar hepimizin yüz akı olur. TFF'nin oynattığı bütün maçların pislikleri Fenerbahçe üzerinden temizlenmeye çalışılıyor. Baştan söylediğimi şimdi de söylüyorum. Darağacında olsak da son sözümüz Fenerbahçe'' dedi.

''Mahkemenize güveniyoruz'' ifadesini de kullanan Yıldırım, beraatini ve tahliyesini istedi.

"Biz gördüğümüzü çalarız"

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, 4'ü tutuklu 93 sanığın yargılandığı ''Futbolda şike'' davasında, karar için ara verdi.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada, son sözü sorulan tutuklu sanıklardan Olgun Peker, mahkemenin vereceği karara güvendiğini belirtti.

Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci de, ''Biz gördüğümüzü çalarız, seyircinin tezahüratı veya küfürleri bizi ilgilendirmiyor. 2 Temmuz'da imza atmıştım operasyon kararına ama bu dosyada 30'a yakın hakimin dinleme ve el koyma gibi kararları var'' dedi.

Duruşmada hazır bulunan sanıklara ve sanık avukatlarına son sözlerinin sorulmasının, sanıklar ile avukatlarının beraat taleplerinde bulunmalarının ardından karar verilmek üzere duruşmaya ara verildi.

Volkan ve Günay adliyede!
Fenerbahçe taraftarları, ''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın görüldüğü İstanbul Adliyesi önünde toplanmaya başladı.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve bugünkü duruşmada kararın çıkması beklenen davanın görüldüğü Çağlayan'daki adliye önünde toplanmaya başlayan taraftarlar, ellerindeki Fenerbahçe bayraklarıyla ''Aziz Başkan'' sloganları atıyor.

Bu arada, adliye önünde ve çevresinde güvenlik önlemlerinin artırıldığı ve çok sayıda canlı yayın aracının bulunduğu gözlendi.

Öte yandan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı ile Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ve Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel adliyeye geldi.

1 yıldır süren Şike soruşturması'nda yargılanan 4'ü tutuklu 93 sanık hakkındaki nihai karar bekleniyor..

AZİZ YILDIRIM İÇİN CEZA İSTENEN MAÇLAR
- Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçı için şike suçu.
- Gençlerbirliği-Trabzon teşvik primi verilmesi suçu.
- Eskişehir-Fenerbahçe maçında şike suçu.
- Trabzon-Bursa maçında teşvik primi verilmesi suçu.
- Eskişehir-Trabzon maçı için teşvik primi verilmesi suçu.
- Fenerbahçe -İBB Spor şike suçu.
- Karabük-Fenerbahçe şike suçu.
- Fenerbahçe- Ankaragücü şike suçu.
- Trabzon-İBB Spor teşvik pirimi verilmesi suçu.
- Sivas-Fenerbahçe maçında şike suçu.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*