Yıldırım: Tek gerçek Fenerbahçe

Yıldırım: Tek gerçek Fenerbahçe.7843
  • Giriş : 01.09.2008 / 14:35:00

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin hak ettiği yere eninde sonunda geleceğini, bu yerin de Avrupa'nın zirvesi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yıldırım, kulübün dergisine "Tek Gerçek Fenerbahçe'dir" başlığıyla yer alan yazısında, profesyonel Futbol takımının, sezon öncesi belirledikleri hedefler doğrultusunda, ilk engelleri aşarak, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kaldığını söyledi.

Bu durumun, Fenerbahçe'nin gelmesini düşündükleri yüksek yerler için atılmış adımlardan birisi olduğunu ifade eden Yıldırım, "Her zaman iddia ettiğimiz ve dediğimiz gibi Fenerbahçe, kapasitesinin hak ettiği mutlak yere eninde sonunda gelecektir. Bu yer de Avrupa'nın zirvesidir. Çünkü Fenerbahçe bu zirveyi hak eden bir kulüp haline gelmektedir. Ayrıca, uluslararası devler arenasında Türkiye'yi temsil edecek tek takımın da Fenerbahçe olacağı kesinleşmiştir. Bu durum da takımımızı, sadece kendi taraftarına karşı değil, tüm Türkiye ve dünyanın her tarafında yaşayan vatandaşlarımıza karşı sorumlu hale getirmiştir. Teknik ekibimiz ve oyuncularımız bu bilinçle Avrupa maçlarına çıkacaktır" diye konuştu.

Futbol takımının son halinin, teknik direktör Aragones'in de görüş ve düşünceleri doğrultusunda belirlendiğini kaydeden Yıldırım, 'Biz bu kadronun Fenerbahçe'yi, zaten belli olan hedeflerine taşıyacağına inanıyoruz. sezon başında ya da içinde alınacak bazı kötü sonuçlar bizim bu inancımızı kolay kolay değiştirmez. Çünkü takım kadrosu, bilgisine ve tecrübesine inandığımız teknik ekibimizin de oluruyla, uzun uğraşlar ve planlamalar sonucu oluşturulmuştur. Bu kadro yapısına göre de Fenerbahçe, Türkiye'nin en iyi ve Avrupa'nın da belli başlı takımlarından biri haline gelmiştir. Bu kadro başarılı olacaktır. Bizler buna inanıyoruz, taraftarımız ve Fenerbahçe kamuoyu da bu kadroya güvenmeli, destek vermelidir. Büyük Fenerbahçe camiasından beklediğimiz budur" diye konuştu.

Başkan Yıldırım, Fenerbahçe'nin 15 binden fazla kongre üyesi ve sayıları 25 milyonu aşan taraftarıyla başta Futbol olmak üzere 9 branşta faaliyet gösteren bir spor kulübünün adı olduğunu belirterek, "Fenerbahçe'deki yapı bu haliyle belirlenmiş ve kurallara bağlanmışken; Fenerbahçe Yönetimi, tribünler içinde veya dışında oluşturulan hiçbir gruba, Fenerbahçe'nin tamamını temsil ediyormuş gibi söz söyleme, tasarrufta bulunma veya şiddet, korku, kabadayılık gibi yöntemlerle diğer taraftarlar üzerinde baskı oluşturma izni vermez, veremez" diyen Yıldırım, bu konuda şöyle devam etti:
"Çünkü, böyle bir durum Fenerbahçe'nin bütünlüğüne ve büyüklüğüne zarar verir. Bizim tek gerçeğimiz bu tarif etmeye çalıştığımız Fenerbahçe'dir. Kendi adını, Fenerbahçe isminin önüne ya da arkasına başka kelimeler getirerek belirleyen grup veya zümrelerin, hiçbir zaman Fenerbahçe'nin önüne geçmesine göz yummayız. Bu çok iyi bilinmelidir. Daima tek kimlik Fenerbahçe'dir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*