Yıldırım: "Transferde aceleci değiliz"

Yıldırım:
  • Giriş : 31.05.2008 / 12:59:00

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, genel olarak değerlendirildiğinde Fenerbahçe Futbol Takımı'nın başarılı ve tatmin edici bir sezon geçirdiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin haziran sayısında yer alan başyazısında, Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Ligi ikinci sırada tamamlamasına rağmen, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil etme hakkını kazandığını belirterek, şunları kaydetti:

''Şampiyonlar Ligi'ne yeniden katılabilme hedefi adına önemli olan bu derece, ligin ikinci sırada bitirilmesi ve şampiyonluğun kaçması nedeniyle hiçbir Fenerbahçeli gibi beni de memnun etmemiştir. Üstelik Avrupa'da üst üste kazanılan maçlar ve kulüp tarihinde daha önce hiç ulaşılmamış yerlere gelinmesine rağmen, Türkiye liginde şampiyonluğun kaçması, bu büyük sevinçlerden sonra buruk bir tat bırakmıştır. Ancak genel olarak değerlendirildiğinde Fenerbahçe Futbol Takımı, başarılı ve tatmin edici bir sezon geçirmiştir.''

Yıldırım, ''Moskova'ya giderek yerinde izlediğim Şampiyonlar Ligi finalinde de görülmüştür ki, final oynayan takımlardan biri rahatlıkla Fenerbahçe olabilirdi'' dedi.

Başkan Yıldırım, futbolda sezonun sona ermesi ve yeni sezon planlamalarının yapılmaya başlamasıyla birlikte, gazetelerin spor sayfalarında, transfer haberlerinin de ardı ardına yayınlanmaya başladığını belirterek şunları kaydetti:

''Fenerbahçe Spor Kulübü gazete sayfalarına bakarak transfer yapmaz. Transfer hem uzun soluklu, hem de anlık bir iştir. Hedefler ve dengeler vardır. Transfer, hem uzun vadeli planlama, hem de anlık refleks gerektiren bir iştir. Birçok seçenek ve birçok plan vardır. Takımımızın durumu ve hedefleri, alınacak oyuncunun durumu, zamanlama, hatta diğer takımların durumu gibi transfere etki eden unsurlar vardır. Bütün bu unsurlar bir arada değerlendirilir ve bir sonuca varılır. Tüm bunların üzerinde, bizim için her şeyden önce gelen ise Fenerbahçe'nin menfaatleridir. Bizim görevimiz, Fenerbahçe'nin menfaatlerini en iyi şekilde korumak ve gözetmektir. Fenerbahçe'de transfer de buna göre yapılacaktır. Transferde belirleyici olacak olan başkaları değil, Fenerbahçe'dir. Tüm bunların ışığı altında biz transferde aceleci değil, serinkanlıyız. ''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious