Yıldırım yangın getirdi

Yıldırım yangın getirdi.8737
  • Giriş : 11.07.2008 / 22:35:00

Muğla'nın Marmaris ve Köyceğiz İlçeleri'nde akşam saatlerinde aniden çıkan fırtına ve başlayan yağmurla birlikte gelen yıldırımlar 5 ayrı noktada orman yangınına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yangınların üçü söndürüldü. İkisine kara yolu olmadığı için ulaşılmaya çalışılıyor. Söndürme helikopteri Köyceğiz'in Ekincik Köyü'ndeki Semizce Koyu yangınına müdahale ediyor.

Mevsim normallerinin üzerinde aşırı sıcakların yaşandığı günlerde Marmaris ve Köyceğiz'de bugün saat 18.00'de başlayan fırtına ve yağmur ile birlikte şimşekler çakmaya başladı. Marmaris'in Karacasöğüt Köyü'ndeki Altınsivri Tepesi'nin iki ayrı yerine yıldırım düştü. Ormanlık alana düşen yıldırım ile başlayan orman yangını kısa sürede söndürüldü. Saat 19.20'de ise Beldibi Beldesi Belbaşı Mevkii Örnek Kent Yapı Kooperatifi karşısına düşen yıldırım ormanlık alanda yangın çıkardı. Bu yangın da büyümeden söndürüldü.

Turunç Beldesi'nin Dereözü Mahallesi'ndeki ormanlık alana düşen yıldırım ise kızıl çam ağaçlarının olduğu ormanlık alanda yangına sebep oldu. Bölgenin sarp olması nedeniyle bölgeye insan gücü ulaştırılmaya çalışılıyor. Köyceğiz İlçesi Ekincik Köyü yakınındaki Semizce Koyu'na da saat 20.20 sıralarında yıldırım düştü. Yangına arazi koşulları nadaniyle sadece helikopter ile müdahale edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*