Yıldırım: Yanlış yapan hesabını verir

  • Giriş : 06.04.2007 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 14 Nisan tarihinde Ankara'da yapılacak mitinge üniversitelerden öğrenci götürülmesini değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yıldırım, "Yanlış iş yapan hesabını verir, yanlış iş yapmayanın da hiç endişe edeceği bir şey olmaz." dedi.

Bakan Binali Yıldırım, Malatya'da Vali Halil İbrahim Daşöz'ü ziyaret etti. Burada cumhurbaşkanlığı seçimi ve 14 Nisan'da Ankara'da yapılacak mitingle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldırım, üniversitelerden mitinge öğrenci götürülmesi konusunda şunları söyledi: "Varsa böyle bir şey ülkenin kuralları belli. Sistem kendi içinde işler gereği yapılır. Yanlış iş yapan hesabını verir, yanlış iş yapmayanın da hiç endişe edeceği bir şey olmaz."

Bakan Yıldırım, 14 Nisan'da Ankara'da yapılacak mitingle ilgili olarak ise "Türkiye'de miting ilk defa da yapılmıyor son defa da yapılmayacak. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve bazı kesimlerin bazı düşüncelerini ve taleplerini yasal çerçevede kamuoyu ile paylaşmak istemelerinden doğal bir şey yok. Bunu bu çerçevede değerlendiriyoruz. Bunun dışında bir anlam yüklemeyi doğru bulmuyoruz. Kimsenin ülkenin birlik beraberliğine yasalarına uymayacak bir hareketin içinde olmasını asla düşünmeyiz, beklemeyiz. Öyle bir düşünce ancak bu insiyatifi ortaya koyanlara çok ciddi sorumluluk getirir. Bu sorumluluk bilinci içerisinde herkes demokratik hakkını kullansın." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili milletin bir sıkıntısı bulunmadığını belirten Bakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanı koltuğu boş kalmaz. Bugüne kadar kalmadı bundan sonra da kalmaz. Hele hele vatandaş bu işlere hiç prim vermiyor. Vakti gelince zaten bu ülkeyi kucaklayan bütün vatandaşları bir gören bir büyüğümüz gelir göreve başlar. Ülkede hizmetler yapılmaya devam eder." ifadelerini kullandı.

Bakan Yıldırım'a Vali Halil İbrahim Daşöz tarafından kayısı hediye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious