Yıldırım yanlız değil!

Yıldırım yanlız değil!.12697
  • Giriş : 19.02.2009 / 13:32:00

Fenerbahçe'deki mayıs ayında yapılacak Başkanlık seçimde Yıldırım bu defa yanlız değil.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Kulübü'nün mayıs ayında yapılacak seçimli genel kurulunda başkan adaylığını açıklayan isimler çoğalıyor. Yüksek divan kurulu üyesi Kemal Açıkgöz, resmen aday olduğunu duyurdu. Eski yöneticilerden Şadan Kalkavan nabız yokluyor.

Eski yönetici Hakan Bilal Kutlualp, başkanlık peşinde koşmadığını deklare ederken, Sadettin Saran önünün açılmasını bekliyor. Mevcut Başkan Aziz Yıldırım ise daha düne kadar 'Mayıs ayı gelsin, kararımı öğrenirsiniz' diyordu. Ancak geçen hafta hakkında bazı iddialar ortaya atılmasına kızan ve bunu muhalefete mâl eden Yıldırım, en sonunda patladı. Yıldırım, proje üretmek yerine çirkin iftiralarla yıpratma politikası yürütülmesinin yeniden başkan olmak için kendisini kamçıladığını söyledi.

Yani bu durumda Fenerbahçe genel kurulunun mart ayında yapılacak yerel seçimleri aratmayacak bir yarışa sahne olacağı kesinleşti. Oysa 15 Şubat 1998'de ilk kez başkan seçilen, bu genel kurulun ardından girdiği toplam 7 kongrede de başkanlık görevini devam ettiren Yıldırım, hep rakipsiz kalıyordu. Girdiği 8 seçimin 6'sında tek aday olan Yıldırım'ın, 11 yıllık başkanlığında karşında sadece ilk yıllarında Vefa Küçük ve Ömer Çavuşoğlu çıkmıştı. Üst üste 11 yıl başkanlık görevini sürdürerek, 16,5 yıl aralıksız başkanlık yapan Şükrü Saracoğlu ve toplam 12 yıl bu görevde bulunan Faruk Ilgaz'ın ardından üçüncü sırada yer alan Yıldırım, hâlâ Fenerbahçe camiasında büyük destek görüyor.

Ne var ki sarı-lacivertli ekibin, son yıllarda birçok hatalı transfer yapması ve bu sezon hem Avrupa kupalarında hem de Süper Lig'de başarısız bir performans göstermesi muhalefeti ayaklandırdı. Yıldırım'ın artık bırakması gerektiğini savunan bazı isimler başkanlık için yeşil ışık yaktı. Fenerbahçe'nin ezeli rakipleri gibi maddi krizde olmaması, Deloitte'un araştırmasına göre elde ettiği 111,3 milyon euro gelir ile 19. sırayı alarak ilk kez Avrupa'nın beş büyük liginin dışında Futbol Para Ligi'ne giren kulüp olmayı başarması da adayların rahatça ortaya çıkmasına yol açıyor. Yıldırım seçilemezse yerine gelecek ismin çok büyük sıkıntılarla karşılaşmayacağı da tahmin ediliyor.

Bu arada Fenerbahçe'de yönetim kurulu üyeleri, cuma günü saat 16.00'da FB TV'de katılacakları canlı yayında taraftarların sorularını cevaplayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*