Yıldırım'dan Aragones açıklaması

Yıldırım'dan Aragones açıklaması.12697
  • Giriş : 18.05.2009 / 21:14:00
  • Güncelleme : 18.05.2009 / 21:23:02

Başkanımız Aziz Yıldırım CNN Türk'de spor yönetmeni ve yorumcu İlker Yasin'in sunduğu 3.Devre programına konuk oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İşte 3. Devre programında İlker Yasin'in soruları ve Fenerbahçe başkanınının bu sorulara verdiği cevaplardan satır başları:

İlker Yasin:
Öncelikle yeni bir seçim hazırlığı var ve Fenerbahçe'ye hizmette on yıl geride kaldı ve hatta benim rakamlarıma göre birazcık daha fazla ama 10944 üye 24 Mayıs pazar günü oy kullanacak ve Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığına 3 yıl süreyle talip oldunuz. Yeni bir 3 yıl 10+3 sizin geçen gün yaptığınız basın toplantısında da zaten sloganınızdı neden 3 yıl daha?

Aziz Yıldırım: 1998 yılında göreve başladım. O zaman tek oyla başkan seçildim mevcut yönetim kurulu diğer adayın yönetim kuruluydu o yönetim kurulunu haziran ayında değiştirerek 1 yıl hiçbir şey yapamadan yatırımlar yapmadan devam ettik. Sonraki yıllarda yatırımlar yaparak Fenerbahçe Spor Kulübünü büyütmeye çalıştık. İşte önümüzdeki 3 yılı istememin nedeni de bu yatırımların devamı olan kapalı spor kompleksinin, stadın yanında yapılacak olan iş merkezi ve Düzce'de yazları kamp yapılacak tesislerin yapımı ve diğer kalan düşündüğümüz tesisleri yapıp bu zamanı kullanmak bu zaman sonunda o günkü şartlara göre oturup karar vermek. Bu dönemde sportif başarısızlık gibi sözler söyleniyor aslında ben buna katılmıyorum ama yinede bu sene başarısız olduğumuzu biliyoruz ve bunu hep söylüyoruz. İlker bey Futbol olarak baktığımız zaman doğrudur ama maalesef ülkemizde Fenerbahçe'nin spor kulübü olduğunu biz söyleyerek yeni bir olayı gündeme getiriyoruz ve yaşatmaya çalışıyoruz onun için bu önümüzdeki 3 yılda da yalnız şampiyon olmak uğruna ve şampiyonluk için gereken neyse yapılarak bunu sağlayacağımızı da beyan ediyorum bu konuşmaların sonunda da şunu söyledik. 3 yıl içerisinde bu tesisleri bitirmek hem de sportif başarıları yüksek noktaya getirip 3 yıl sonra kongreye gelip bize oy verenlere hesap vermek üzere yola çıkacağız

İlker Yasin: Sayın başkanım siz zaten şu bulunduğumuz ortam içinde seçimi Fenerbahçe'nin duayenlerinin bu işi bilenlerinin söylediği kadarıyla uzak ara zaten kazanacaksınız belki yarın Şadan bey başkanlığını açıklayacağını söyledi yani aldığımız istihbaratlar çok yoğun bir destek var sizin için peki neden kendinizi 3 yıl şampiyon olacağız gibi argümanla bağladınız 3 yıl şampiyon olmak mı yoksa 3 yıl süreyle şampiyonlar ligine katılmak mı bu ciddi bir bağlanma biçimi değil mi?

Aziz Yıldırım: İlker bey şöyle söyleyelim, seçim ciddi iştir bir seçimin neticesinin ne olacağını hiç kimse bilemez. Onun için biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tabii ki kongre üyelerinin bana karşı bir sevgileri saygıları var onlara her zaman teşekkür ediyorum. Çünkü biz bu yolu yürürken yüksek divan kurulu kongre üyeleri ve taraftar beraber yürüdük

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*