Yıldırım'dan çarpıcı sözler!

Yıldırım'dan çarpıcı sözler!.12697
  • Giriş : 23.05.2009 / 08:37:00

Aziz Yıldırım, seçildiği taktidred Alex ve Deivid gibi futbolcuları gönderip göndermeyeceği dahil çok önemli açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aziz Yıldırım, karalamayla kulübün bir yere gidemeyeceğini vurguladı, “Fenerbahçe'yi bir seviyeye çıkardık. Bu onuru yaşıyorum. Tarihte bir yerimiz vardır. Bu yerimizi kimse silemez. Başkanlıkta rekor kırmak gibi bir düşünceye sahip değilim. Çünkü burada padişahlık yok” dedi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Lig TV'deki '2'ye 1' ve NTV'de yayımlanan 'Yüzde Yüz Futbol' adlı programlarda çarpıcı açıklamalar yaptı.
Muhalefetin her fırsatta dile getirdiği borçların önemli olmadığını vurgulayan Yıldırım, “Diyelim ki 80 milyon dolar borç var. Bir de gelirlere bakın. 98 yılında stat gelirleri 3 milyon dolardı, bugün 54 milyon dolar. 2 yılda F.Bahçe'nin borçlarını kapatırsınız. Her şey açık ve şeffaftır. 20 milyon dolarlık bütçeyi 235 milyon dolara çıkardık. Çıkacak diyeceksiniz ki 235 milyon dolar bütçe yetmez, bunu 500 milyon dolar yapacağız. Fenerbahçe için neler yapacaksınız bunları açıklayın. Karalamayla bu işler olmaz. Bu yüz yıllık tarih içerisinde Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının 11 yılda yaptıklarını görmek lazım. Sportif AŞ diye halka arz edilen şirketimizin değeri 2 milyar dolara çıktı. Bugün değeri 800 milyon dolar. Yüzde 10 satsanız borcunuzu kapatırsınız. Fenerbahçe'yi kendi kaynaklarıyla kendi ayakları üstünde duracak hale getirdik. Bunlar benim yaptıklarımı hayal dahi edemezler” dedi.

'Üyeleri arıyorum'
Kongre üyelerini tek tek aradığı yönündeki eleştirileri de yanıtlayan Aziz Yıldırım, “Arayacağım tabii. Bundan niye rahatsız oluyorlar ki. 'Kongreye gelin, oyunuzu kullanın' diyoruz. Destek isteyeceğim tabii. Diyorlar ki uçaklarla getiriyorlar, tehdit ediyorlar. Bir tanesi varsa açıklasınlar” diye konuştu. Yıldırım, “Ben adaylardan rahatsız değilim. Demokratik bir kulüp burası. Bu tüzüğe uygun olan herkes aday olabilir ” ifadelerini kullandı.
Gönül rahatlığı ile seçime girdiğini kaydeden Fenerbahçe Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü:“Hizmet yarışının olmasını istiyorum. Kazanıp kaybetmek önemli değil. Fenerbahçe'yi bir seviyeye çektik. Ben çok rahatım. 11 yıl bu onuru yaşadım. Fenerbahçe tarihinde bizim yerimiz vardır. Bizim yerimizi kimse silemez. Başkanlıkta rekor kırmak gibi bir düşünceye sahip değilim. Burada padişahlık yok. Ben kimseyi aday göstermiyorum, 3 yıl sonra da göstermeyeceğim. 'Aziz Yıldırım aday olmasın, biz adaylığımızı açıklayacağız' diyorlar. Olmaz, bunlar yanlış işler.”
Aziz Yıldırım, NTV'de ise tekrar başkan seçilmesi halinde yeni sözleşme imzalamış olmalarına rağmen Roberto Carlos, Alex ve Deivid başta olmak üzere bütün futbolcularla masaya oturacağını söyledi. Yıldırım, “Sözleşme yapmamızın önemi yok, önümüzdeki hedefi kaldırıp, kaldıramayacaklarını konuşacağım. Aynı şekilde Aragones'le de masaya oturacağım” dedi.


Seçimden sonra devam edersek Aragones ile konuşacağız. Özeleştiri yapacağız ve ona göre bir karar alacağız.
Başka bir hocayla konuşmadım.


Başkanlığa seçildiğim ilk iki yıl kulübe kendi cebimden 30 milyon dolar para harcadım. Onları geri almam söz konusu değil. O defteri kapattım.

Aragones'in Deniz'e küfrettiği konusunu araştırmadım. O, oyuncuyla antrenör arasındaki sorundur. Bunlar kendi aramızda çözülecek konulardır.


Bu sezon Futbol takımına fazla karışmadım. İstedim- ki teknik direktör ve yönetici arkadaşlarım bu işlerle ilgilensinler ama yeniden seçilirsen soyunma odasına inerim.

Tuncay'la konuşuyorum. Beni sürekli arıyor. Herkese kapımız açık. Ben jübilelere karşıyım ama Ümit Özat için Köln'den bir yazı geldi. Almanya'da kamp olursa jübile maçı düzenlenebilir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*