Yıldırım'dan şok açıklama!

Yıldırım'dan şok açıklama!.12697
  • Giriş : 22.05.2009 / 17:00:00

2'ye 1 Özel'de Ömer Güvenç ve Bahri Havadır'ın sorularını yanıtlayan Yıldırım, gerek geride kalan dönem gerekse de projeleri hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"3 YIL ÜSTÜSTE ŞAMPİYON OLAMAZSAK"

"3 yıl üstüste şampiyonluk vaadini kendime güvenerek söyledim. Üç yıl üstüste şampiyon olamazsak başarısız olmuş olurum. Bunu kimse söyleyemez ama ben söylüyorum. Tabii ki futbolda garanti diye birşey yok ama onu 3 yıl sonra kongrede değerlendiririz."

"FORBES BENİ KAPAĞINA TAŞIDI"

"Öncelikle Forbes dergisi kapağına beni taşıdı, Fenerbahçe'yi taşıdı. Deloitte, Şampiyonlar ligi'ndeki başarıdan dolayı bizi en değerli kulüpler içinde koydu. Bakın son iki yılda 5 büyük ligin dışında çeyrek final oynayan ekip olduk. Borcumuz 80 milyon dolar dedik. Bunu divan kurulunda açıkladık. Burada bir yanıltma sözkonusu olamaz. Çünkü kongrenin seçtiği denetleme kurulu denetlemesini yapıyor.

Gelirlere bakıyoruz. Stat gelirimiz yıllık 54 milyon dolar. Zaten iki yılda borçlarımızı kapatırız. Bunlar benim şahsi çabalarım ve yönetimin çalışmaları sonucunda oldu.

80 milyon doların yıllık faizi 8 milyon Dolar. Bunu hemen kapatabiliriz. 1998'den bu yana nereye geldiğimizi herkes görüyor. Bütçeniz 234 milyon Dolar ise siz çıkıp 500 milyon Dolara çıkaracağım diyeceksiniz, projelerinizi sunacaksınız, karalama ile olmaz.

"BENİM YAPTIKLARIMI ONLAR HAYAL EDEMEZ"

Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının yaptıkları görmek lazım. En azından Çarşamba günü oynanan finali görmek lazım. Tüm dünya gördü. İlk stadın temelini attığımızda Real Madrid'i getirdik ve çalışmalara başladık, hiç bütçemiz yoktu ama şimdiki durumu gördüyoruz. Şimdi geldiğimiz noktaya bakın. Değerimiz 2 milyar dolar. Ne demek 2 milyar dolar? Bu değeri kim açıklayacak? Buradan artık dönüş yok. Benim yaptıklarımı onlar hayal edemez"

"BENDE BOŞ KONUŞMA YOK"

"Üç yıl içinde kapalı salonumuz bitecek. Bolu'daki tesislerimiz tamamlanacak. Bunlar kesinlikle bitecek, bende boş konuşma yok. Şu ana kadar ne dediysem hepsini yaptım. Üyeleri arıyorum, seçim sathı, bu tür şeyler olabilir. Aradığım üyelere ne diyorum, 'Gelin oyunuzu kullanın' diyorum, onlar da tüm üyeleri arıyorlar, biz hiçbir şey diyor muyuz? 'Uçak biletini, tren biletini veriyorlar' diyorlar, bu söylediklerini ispatlasınlar. Bir kişi çıksın söylesin."

"BIRAKSIN GİTSİN DİYORLAR..."

"Fenerbahçe Spor Kulübü, demoktarik bir oluşumdur. Burası bir tüzükle yönetilir, bu tüzüğe uyan herkes aday olalibir. Ben kimse için aday olmasın demedim ama benim için aday olmasın diyorlar. Beni kongre göreve getirdi ama bıraksın gitsin diyorlar böyle bir şey olur mu?"

"HERKES VİZYONUNU ORTAYA KOYACAK"

"Kazanamazsam hiç kimseye kırılmam. Maçlara yine gelirim, tesisler konusunda yine yardımcı olurum. ben Fenerbahçeliyim, başkasına benzemem. 1997'de bir söz söylemiştim, "Ben kazanırsam Aziz Yıldırım kaybeder, Fenerbahçe kazanır" diye, bu söz şimdi de geçerledir. Herkes vizyonunu ortaya koymak zorundadır, kimse kulübü 10 yıl geriye götürmesi söyleyemiz."

''HATALAR YAPMAYACAĞIZ"

"Eskiden yönetime bilmediğim kişileri aldım, sorunlar yaşadım ama bu kez böyle hatalar yapmayacağız. Bu sezon futbolda başarısız bir sezon geçirdik, bunu kabul ediyoruz ama sadece futbolda. Diğer tüm branşlarda başarılıyız. Zamamında voleybol maçlarına hiç kimse gelmiyordu. Ama bu sezon şampiyon olduk ve salona taraftarımız sığmadı. 10 senede Futbol takımını 4 kez şampiyon yapmışım, tarihinde 17 şampiyonluğu var, yüzde 10'unu benim dönemimde elde ettik."

"FUTBOLDA BAŞARISIZ OLDUĞUMUZU KABUL EDİYORUZ"

"Futboldaki bu sezon başarısız olduğumuzu kabul ediyoruz, sorumluluğu üstüme alıyorum. Hataları değerlendirip karar vereceğiz. Ben beni tenkit edenlerden daha iyi futbolu biliyorum. Benim futboldan anladığım iddiaları basit şeyler"

"FEDERASYON VE HAKEMLERLE İLGİLİ UYARILAR YAPACAĞIZ"

"Ben ciddi olmam gereken yirde ciddiyim. Fenerbahçe konusunda tavırlarım bellidir. Fenerbahçe'nin menfaatleri neyi gerektiriyorsa öyle davranırım. İnsan zaman geçtikçe olgunlaşıyor. Bu sezon ben hakem hataları konusunda hiç yorum yapmadım ve yaptırmadım. Görüyorum ki bundan dolayı herkes mutlu.

Ama ben de açıklama yapacağım. Sezon bitsin hem federasyon hem de hakemlerle ilgili uyarılarımızı yapacağız. Zaten gerekli uyarıları biz kapalı kapılar ardında yaptık. Gene yaparız. Kulüpler birliği başkanlığı konusunda da bana rica ettiler ben de kabul ettim. Gördüğüm kadarıyla en toplu dönemini yaşıyor Kulüpler Birliği"

"HİÇBİR TEKNİK ADAMLA GÖRÜŞMEDİM"

"Daha önce de ifade ettim. Eğer seçilirsek Aragones ile görüşüp değerlendireceğiz ondan sonra karar vereceğiz. Hiçbir teknik adamla görüşmedik. Hiçbir futbolcuya teklifte bulunmadık. Ronaldinho konusunda hiçbir girişimim yok. Bilica'yı da almadık. Ben seçime giden bir başkanım artık. Açıklamalarım ona göre olmalı."

"FENERBAHÇE'YE LEKE SÜRDÜRMEM"

"Kongrede kesin kazanırım veya seçilemem diye bir tedirginliğim yok. Gönül rahatlığım var. 10 yıldan fazla süredir kulübe hizmet ediyorum. Fenerbahçe kongre üyeleri aklı selimdir. Karalama ile bir yere varılamayacağını bilir. Vizyon sahiplerini görmek ister. Başkan adayı olarak hiçbir zaman karalama yapmadım. Herkes bunu görüyor. Bizi kimse Fenerbahçe tarihinden silemez. Ben Fenerbahçe'ye leke sürdürmem. Kumar oynanıyormuş biz sahip çıkmamışız. Ben böyle birşeye sahip çıkmam. Arkadaşlık başka, Fenerbahçe başkadır."

"GÜİZA SİZA GÖRE BAŞARISIZ"

"Bizdeki oyuncuların birçok Brezilyalı arkadaşları var. Hepsi Brezilya'nın en iyisi Maldonado diyorlardı. Zico'nun listesinin ilk sırasında vardı. Biz de aldık ama tuttaramadı. Deivid de ilk yıl kötüydü, sonra ne oldu? Josico da tutunamadı ama onu da Aragones istemişti.

Aragones ile de Avrupa Şampiyonası'ndan önce anlaşmaya varmıştık. Güiza ise size göre başarısız. Bana göre son haftalarda iyi maçlar çıkardı. Güiza'yı 10 yıl önce getirsek ne olurdu? Herhalde insanlar alıştı yıldızlara. Ama ben başarısız olduğunu düşünmüyorum.

"BİRÇOK MAÇTA ÜZÜLDÜM"

"Bu sezon birçok maçta üzüldüm ama derbilerdeki sonuçlar bizi sevindirdi. Biz gelmeden önce iki takım da bize göre daha iyiydi derbilerde ama şimdi değiştirdik."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*