Yıldırım'ın affetmediği 2 hata

Yıldırım'ın affetmediği 2 hata.9867
  • Giriş : 21.05.2008 / 23:05:00
  • Güncelleme : 21.05.2008 / 22:41:16

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın affedemediği 2 hata var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1- Ankaraspor maçında, penaltıcı Alex olmasına rağmen penaltıyı Kezman’ın kullanıp dışarı atması; Zico’nun o amatörlüğe müdahale etmemesi.

2- 32. haftadaki G.Saray derbisinde Kazım’lı, Maldonado’lu hatalı onbir. 2 maçta giden 5 puan yüzünden, F.Bahçe 11 gündür Zico ile anlaşma yenilemiyor .

F.Bahçe ile Zico arasında olanları hiç kimse anlayamıyor.. 2 yıllık mukavelesi sona eren Brezilyalı teknik adam ülkesine gidip kendisiyle devam edilip edilmeyeceğinin haberini bekliyor ama sarı-lacivertli yönetimden ’tıss’ sesi bile çıkmıyor..

F.Bahçe’yi Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıkaran ilk teknik adam olmasına karşın, G.Saray’a kaptırılan lig şampiyonluğu başkan Aziz Yıldırım nezdinde Zico’nun kredisini çok düşürmüş durumda.. Burası kesin..

Kanarya, Scolari ve Laudrup gibi firma isimlerle flört ediyor ama henüz imza aşamasına gelemedi.. Eğer ikisinden birinden ’okey’ alınırsa Zico’nun görevi sona erecek.. Ama daha iyisi bulunmazsa Zico 1+1 yıl daha F.Bahçe’nin başında yer alacak

İTİRAF ETTİ AMA İŞE YARAMADI

Aziz Yıldırım’ın yakın çevresine “Chelsea maçını da şampiyonluğu da Zico’nun hataları yüzünden kaybettik” dediği bir gerçek..

Ancak Zico’nun kaderini tehlikeye sokan, onun teknik direktörlüğünü tartışmalı hale getiren 2 ölümcül hatası vardı geçen sezon..

(1) 13 Nisan 2008’de Ankara’da oynanan Ankaraspor-F.Bahçe maçında yaşananlar.. Durum 2-1 F.Bahçe lehine iken, Zico 81. dakikada Kezman’ı oyuna soktu.. 88. dakikada kazanılan penaltıyı, takımın penaltıcısı Alex olmasına rağmen Kezman kullandı ve auta attı.. 90+5’te ise Ankaraspor, Mehmet Yılmaz’la eşitliği sağladı, F.Bahçe belki de şampiyonluğa malolacak 2 puanı kaybetti..

Maçtan sonra Zico “Penaltıyı Kezman atmamalıydı, kenardan buna müdahale etmediğim için suçluyum” itirafında bulundu ama bunun bir kıymeti olmadı.. Başkan Aziz Yıldırım, böyle bir amatörlüğü kendi takımının hocasına yakıştıramadı, bu durumu her ortamda eleştirdi

DERBİ BİTTİ, ARAYIŞ BAŞLADI

(2) Zico’nun 2. ve en büyük hatası ise 32. haftada Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan G.Saray derbisinde yaşandı.. Brezilyalı teknik adam, bu hayati derbide sezon boyunca başarıya ulaşmış şablonunu bozdu ve G.Saray’ın gücünü hiçe sayan bir onbir çıkardı sahaya..

Orta sahada formda Selçuk yerine, transfer kazası Maldonado’yu oynattı.. G.Saray’ın vızır vızır işleyen sağ kanadında savunması zayıf Uğur Boral-Deivid ikilisini kullandı. Sağ tarafta ise Colin Kazım’da ısrar etti.. Volkan’ı sakat sakat oyuna devam ettirdi, nitekim gol de Volkan’ın hatasından geldi..

Derbi biter bitmez, Aziz Yıldırım da başka teknik direktör adaylarını düşünmeye başladı.. Yıldırım’ın bu 2 ölümcül hata nedeniyle Zico’ya olan güveninin azaldığı da bir gerçek..

F.BAHÇE KARARINI VEREMEDİ’

Zico konusunun nasıl sonuçlanacağı henüz belli değil.. Ama ne olacağı, F.Bahçeli bir yöneticinin yaptığı şu açıklamada gizli belki de: “Zico’nun bizimle hiç sorunu yok.. O şartlarımızı kabul ediyor.. Ama F.Bahçe, Zico’yla devam etme konusunda henüz kararını vermedi..”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious