Yıldırım'ın Aragones'e güveni tam

Yıldırım'ın Aragones'e güveni tam.9867
  • Giriş : 01.07.2008 / 13:12:00

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İspanyol hoca Aragones ve teknik kadrosuyla sarı-lacivertli takımın hem yurt içi hem de Avrupa'daki hedefleri açısından iyi bir sezon geçireceğine inandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin 65 no'lu Temmuz 2008 sayısındaki "Yeni bir döneme giriyoruz" başlıklı yazısında, yeni bir teknik direktör ile birlikte, Profesyonel Futbol A Takımı'ının yeni döneme adım attığını hatırlatarak, "Uzun araştırmalar ve değerlendirmeler sonucu; kariyerine ve bizim belirlediğimiz hedefler doğrultusunda Fenerbahçe'yi daha ileri noktalara taşıyacağına inandığımız Sayın Aragones'in, yeni hocamız olmasına karar verdik ve bu kararımızı da bir süre önce kamuoyu ile paylaştık. Yeni hocamız ve teknik kadrosuyla Fenerbahçe'nin hem yurt içi hem de Avrupa'daki hedefleri açısından iyi bir sezon geçireceğine inanıyoruz." ifadesini kullandı.

KAZANILAN BİR TAKIM BAŞARILAR NEDENİYLE, BİR TAKIM BAŞARISIZLIKLARI GÖZ ARDI EDEMEYİZ

Başkan Yıldırım, geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi'nde gelinen yere, kazanılan başarılara rağmen, yurtiçinde belirlenen hedeflerinin gerisinde kaldıklarını dile getirerek, "Çok kolay bir şekilde elde edebileceğimiz şampiyonluğu kaçırmamız ve bu nedenle tüm camiamızda yaşanan burukluğu ortadan kaldırma düşüncemiz yeni teknik direktör arayışımızda etkili olmuştur. Eğer kazanılan bir takım başarılar nedeniyle, bir takım başarısızlıkları göz ardı etmeye, tolere etmeye kalkarsak, bunu Fenerbahçe'de gelenek haline getiririz ki, bu da Fenerbahçe'nin geleceği açısından çok büyük bir tehlike oluşturur. Fenerbahçe yarıştığı her kulvarda, gelinebilecek en üst seviyeyi kendisine amaç edinmiş bir kulüp ve camianın adıdır." şeklinde konuştu.

MİLLİ TAKIMA TEŞEKKÜR

Milli takımın, Avrupa Şampiyonası'nda yarı final mücadelesi vererek ne kadar güçlü olduğunu herkese gösterdiğini vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sahip olduğu inanç ve irade, gösterdiği azim ve mücadele gücü, ortaya koyduğu performans neticesinde son bir ay içinde elde ettiği başarılarla tüm ulusumuzu sevince boğan, ulusça birlik ve beraberliğimize katkı sağlayan ve Türk futbolunun her anlamda daha ilerilere gitmesinin yolunu açan Milli Futbol Takımımıza ve bu takımda yer alan Fenerbahçeli oyuncularımıza da teşekkür etmek istiyorum.

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezon Avrupa'da elde ettiği başarılardan sonra, içinde yer alan Fenerbahçeli oyuncularımızın da önemli katkılarıyla Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası'nda elde ettiği bu derece, bir bütünlük ve devamlılık içerisinde Türk futbolunun önünü daha da açacaktır. Milli Takımımızın elde ettiği bu başarı, hem Fenerbahçe'ye, hem de diğer kulüp takımlarımıza büyük faydalar sağlayacaktır.

Gerek Milli Takımımızın, gerekse kulüp takımlarımızın uluslararası arenada kazandığı ve büyük ses getiren bu tip başarılar, ligimizin kalitesi ve kulüplerimizin gelirlerinin artması, ligimizin daha büyük pazarlara açılması, izlenebilirliği ve oynanabilirliği bakımında Futbol mekanlarının daha modern hale getirilmesi ve her şeyden önemlisi Türkiye'nin tanıtımı açısından çok büyük önemler taşımaktadır.

Buradan, kısa bir süre önce göreve gelmelerine rağmen, Türk futbolunda umut veren adımlar atan, Milli Takımın kazandığı bu başarıda büyük katkıları olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Hasan Doğan ile kurullarını da kutluyorum. Bu başarıların, Türk futbolundaki sağlam yapıların temelini oluşturmasını diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious