Yıldız: Nabucco temel hedeflerimizden

Yıldız: Nabucco temel hedeflerimizden.11376
  • Giriş : 06.05.2009 / 14:59:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Nabucco Projesi'nin Türkiye'nin temel hedeflerinden birisi olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Nabucco Projesi'nin Türkiye'nin temel hedeflerinden birisi olduğunu belirterek, ''Hem Şah Deniz I, hem Şah Deniz II projeleri, hem de Nabucco ve uluslararası projelerle alakalı bütün çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda herhangi bir sıkıntı yok'' dedi.

Bakan olduktan sonra ilk kez İstanbul'a gelen Taner Yıldız, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Bir gazetecinin ''Türkiye-Ermenistan yakınlaşmasının ardından Azerbaycan ile Türkiye arasında yaşanan krizden sonra Nabucco Projesi'nin rafa kaldırıldığı yolunda haberler çıktı. Projenin geleceği ve durumu nedir, haberler doğru mu?'' diye sorduğu Yıldız, şunları söyledi:

''Bu haberler nasıl çıkıyor bilmiyorum, ama bir kere Nabucco bizim temel hedeflerimizden bir tanesi. Azerbaycan'da da görüşmeler devam ediyor. Hem Şah Deniz I, hem Şah Deniz II projeleri, hem de Nabucco ve uluslararası projelerle alakalı bütün çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda herhangi bir sıkıntı yok.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*