Yıldızlar değil takımlar kazanır

Yıldızlar değil takımlar kazanır.14251
  • Giriş : 23.05.2008 / 12:13:00

"Ronaldo’lu Portekiz’in gücünü biliyor ancak çekinmiyoruz. Bizim de maçlara damga vuracak önemli isimlerimiz var. Türk Milli Takımı olarak rakibimizle yarışacak bir kadroya sahibiz."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AY yıldızlı ekibimizin Euro 2008’deki en önemli kozlarından biri hiç kuşkusuz Nihat Kahveci olacak. İspanya 1.Ligi’nde (La Liga) Villarreal forması altında harikalar yaratıp takımının Şampiyonlar Ligi vizesi almasında büyük payı olan Nihat, A Milli Takımımız’ın İsviçre ile Avusturya’nın ortaklaşa düzenleyeceği şampiyonaya damgasını vuracağını ileri sürdü. 7 Haziran’da karşılaşacağımız Cristiano Ronaldo’lu Portekiz’in gücüne dikkat çeken milli golcümüz, "Rakibin çok sayıda yıldızı var. Ancak zaferi yıldızlar değil, takımlar kazanır. Türk Milli Takımı olarak Euro 2008’de yeni bir sayfa açacağız" dedi.

Bizi hafife almasınlar

A Milli Takımımız’ın omurgasının sağlam olduğunun, 90 dakika savaşan bir ekip görüntüsü verdiğinin altını çizen Nihat Kahveci, ilk maçımızı oynayacağımız Portekiz ve şampiyona ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Portekiz gerçekten üst seviyede oyunculara sahip. Şampiyonlar Ligi’ni kazanan Manchester United’ın yıldızı Cristiano Ronaldo’nun tekniği ve fiziği tartışılmaz. O, mükemmel bir futbolcu. Bu oyuncunun yanı sıra Quaresma, Deco, Nani gibi yıldızlara karşı mücadele edeceğiz. Portekiz Milli Takımı, liginde mücadele ettiğim İspanya futboluna benzer bir sistemle oynuyor. Türk Milli Takımı olarak rakibimizle yarışacak bir kadroya sahibiz. Portekiz’in yıldızlarına karşılık bizde de Emre Belözoğlu, Tuncay, Halil, Sabri, Yıldıray ve Arda var.

Onlardan çekinmiyoruz

Portekiz Milli Takımı, 4 yıl önce ülkesinde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda final oynamıştı. Rakibin gücünü biliyoruz. Ancak, çekinmiyoruz.

Takımın iyiyse rakibin kim olursa olsun kazanma şansın vardır. Teknik direktörümüz Fatih Terim’in bir sistemi var. Top bizdeyken oynayacağız, rakipteyken kapmak için mücadele edeceğiz. Rakiplerimizden çekinmiyoruz."

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious