Yılın belediye başkanlarına ödül

  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Yerel Yönetimler Dergisi tarafından düzenlenen 1. Yerel Yönetimler Ödül Töreni'nde, proje dalında başarı gösteren 6 büyükşehir, 20 il, 88 ilçe ve 99 belde belediye başkanına ödülleri verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İnternet üzerinden yapılan halk oylaması sonucuna göre, projeye dayalı olarak düzenlenen ankete 13 büyükşehir, 35 il, 200 ilçe ve 274 belde olmak üzere toplam 524 belediye başkanı projeleri ile katıldı. Yapılan oylama sonucunda 524 belediye başkanı arasından 6 büyükşehir, 20 il, 88 ilçe ve 99 belde belediye başkanına ödülleri verildi. Yapılan anket sonucunda ödüle layık görülen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, İl Kültür Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi'nde yapılan törende yaptığı konuşmada, günümüzde yaşanan gelişime değindi. Bir çok alanda yaşanan değişimin çok hızlı bir şekilde seyrettiğini ifade eden Başkan Özhaseki, "Yaşanan bu gelişmeleri zamanında, doğru olarak algılayamayan belediyelerin durumu kötüye gidiyor. Bu duruma ayak uyduran belediyelerin durumları ise gittikçe düzeliyor. Bizler belediye başkanları olarak bu değişimi algılamak zorundayız" dedi.

Daha sonra kürsüye gelen İller Bankası Genel Müdürü Hidayet Atasoy, belediyelerin ülke kalkınmasındaki önemine değinerek, "Günümüzde ülkemizin ekonomik anlamda kalkınmasının mutfağı belediyelerdir" diye konuştu.
Konuşmaların ardından yılın yerel yöneticileri seçilen belediye başkanlarına plaketleri verildi. Başkan Mehmet Özhaseki, plaketini İller Bankası Genel Müdürü Hidayet Atasoy'un elinden aldı. Ayrıca tören sırasında Malatya Milletvekili H. Cemal Akın tarafından getirilen kayısı, katılımcılara ikram edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious