Yılın Devlet Adamı

Yılın Devlet Adamı.15188
  • Giriş : 05.05.2008 / 15:19:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fırat Havzası Gazetecileri Cemiyeti (FHGC) tarafından ''Yılın Devlet Adamı'' seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

FHGC Başkanı Eşref Turan, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül'ün devlet ve millet kaynaşmasını en yüksek seviyede tuttuğunu, yurt dışı temaslarında Türkiye Cumhuriyeti'nin uluslararası seviyede etkinliğini ve saygınlığını artırdığını kaydetti. Eşref Turan, Gül'ün ülkede iç huzurun sağlanması, demokrasi ve özgürlüklerin daha rahat yaşanması, Türkiye'nin AB'ye uyum sürecinde hemen her alanda büyük değişimlerin gerçekleştirilmesine katkı sağladığını belirtti. Turan, şunları ifade etti:

''Cumhurbaşkanı Gül, ön yargılı kesimler de dahil olmak üzere halkın hemen her kesimine devlet adamına yakışır bir duruşla yaklaşarak toplumsal birlikteliğin sembolü olmuştur. Bu nedenlerle FHGC yönetim kurulunca Cumhurbaşkanımızı, 'Yılın devlet adamı' olarak seçtik.

Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Anayasamızın temel ilkesi olan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkesine milletimizin bağlılığını daha da artırmakta, ülkemizde demokrasinin tüm değerleriyle yaşanması ve Türkiye'nin normalleşmesi için öncü olmaktadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious