Yılın En Tatlı Annesi seçildi

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Bakırköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Anneler Günü" etkinliğinde, "Yılın En Tatlı Annesi" seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bakırköy Belediyesi tarafından Anneler Günü nedeniyle Ataköy Kavaklıpark'ta düzenlenen etkinleklerde, anneler maharetlerini sergiledi. Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ve eşi Meltem Ünal Erzen'in de katıldığı etkinlikte renkli görüntüler yaşandı. "Yılın En Tatlı Annesi" olabilmek için 30 kadın, özenerek yaptığı tatlıları jüri üyelerinin beğenisine sundu. Jüri üyeleri, bütün yarışmacıların yaptığı tatlıları tek tek tadarak puan verdi. Derecelendirme sonunda yaptığı dondurmalı pastayla en yüksek puanı alan Şermin Bolat, "Yılın En Tatlı Annesi" seçildi. Bolat, hediyelerini Ateş Ünal Erzen'in elinden aldı.

Çeşitli yarışmalarla devam eden etkinlikte eğlenceli anlar yaşandı. Etkinliğe katılan anneler arasında kaşıkla yumurta taşıma, salatalık soyma ve yeme, kaşıksız yoğurt yeme, sandalye kapma ve balon şişirme yarışmalarında büyük rekabet yaşandı. Zaman zaman sonuca itiraz edenlerin görüldüğü yarışmada birinci olan annelere çekyat, yorgan, kek kalıbı ve tavadan oluşan hediyeler, Başkan Erzen tarafından verildi.

Etkinlikte günün anlamına ilişkin bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, tüm annelerin "Anneler Gününü"nü kutladı. Kadının olmadığı, annelerin katılmadığı hiç bir yönetim şeklinin demokratik olamayacağının altını çizen Erzen, tüm kadınları Bakırköy Belediyesi Kadın Meclisi'ne katılmaya davet etti.

Ayrıca yoğun programı nedeniyle etkinliğe katılamayan İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey'de, programa kutlama mesajı görderdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious