Yılın hemşiresi 23 yılda 40 bin doğum gerçekleştirdi

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Mardin'de yılın hemşiresi seçilen ve Ankara'da düzenlenen törenle ödülünü Sağlık bakanı Recep Akdağ'dan alan Sebahat Bağcı'nın 23 yıllık meslek hayatında 40 bin doğum gerçekleştirdiği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara dönüşünde Mardin Kadın Doğum ve Bakım Hastanesi Başhekimi Dr. Adem Özden tarafından tebrik edilen hemşire 3 çocuk annesi Sebahat Bağcı'ya mesai arkadaşları ve başhemşire Süreyya Yücey de sürpriz yaparak kendisi için hazırlanan özel pastayı ikram etti.

Mardin Kadın Doğum ve Bakım Hastanesi Başhekim odasında düzenlenen törenle kendisine takdir verilen hemşire Sebahat Bağcı, "23 yıllık hayatımda insanlara sürekli hizmet etmekten dolayı çok mutluyum. Benim için ön önemli olan duygu insanların sağlığına kavuşmasıdır. 1984 yılından beri Mardin Kadın Doğum ve Bakım Hastanesi'nde çalışıyorum. Bu süre zarfında 40 bin bayana doğum yaptırdım. İlk görev yaptığım Giresun ili Aluca ilçesi Kavaklıdere köyünde ilk hastama ulaşabilmek için 6 saat yürümek zorunda kalmıştım ve sonuçta dünyaya tatlı bir kız çocuğun gelmesine yardım etmiş olmanın verdiği mutluluk tüm yorgunluğumu unutturmuştu. İnsanları çok sevdiğim için bu mesleği seçtim. Onların mutlu ve sağlıklarına kavuşması, hele o ilk doğan ve hayata merhaba diyen bebeklerin çığlık sesleri ile mutlu oluyorum. Mardin'de yılın hemşiresi olarak bana bu şerefi layık görenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu ödüle laik olmaya çalışacağım." dedi.

23 yılda 40 bin doğum gerçekleştirdiğini öğrenince daha da mutlu olduğunu vurgulayan Bağcı, şöyle devam etti: "Geriye baktığımda büyük bir kent oluşturacak kadar insanın doğumunu yaptırmış olmak bana anlatamayacağım duygular yaşamama neden oluyor. Gittiğim her yerde çeşitli mevkilerde, çeşitli yaşlarda insanlar çoğu kez beni işaret ederek, işte benim ebe annemiz diye saygı ve sevgi ile bakmaları bende yılların verdiği yorgunluğu unutmama neden oluyor. Ben de evli ve üç çocuk annesiyim, kızlarımın da benim gibi bu faziletli mesleği seçmeleri için elimden geleni yapacağım." şeklinde konuştu.

Mardin Kadın Doğum ve Bakım Hastanesi Başhekimi Dr. Adem Özden ise, hastanenin emektar hemşiresi Sebahat Bağcı'nın yılın hemşiresi seçilmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. 23 yıllık hemşirelik hayatında yaptığı hizmetler ile halkın büyük takdirini kazandığını ifade eden Özden, "Hastane kayıtlarında yaptığımız incelemeye göre Sebahat hemşirenin bu süre zarfında 40 bin doğum gerçekleştirdiğini ortaya çıkardık. Bu küçümsenecek bir rakam değildir. Bir şehrin nüfusu kadar insan onun elinin altından doğumu gerçekleşti. Doğum yaptırdığı kadınların torunlarını bile doğumunu yaptırması bile bizim için çok anlamlıdır." diye konuştu.

Daha sonra yılın hemşiresi Sebahat Bağçı için hazırlanan sürpriz pastayı kesen Başhekim Dr. Adem Özden kendi elleri ile pastayı hemşire Sebahat Bağcı'ya ikram etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious