Yılın nikahından en özel anlar

Yılın nikahından en özel anlar .10093
  • Giriş : 14.10.2007 / 18:20:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:50:50

Kübra ve Mehmet'in nikahı sadelik içinde ihtişamlı geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saat 12,30 olarak belirlenen nikah, İstanbul'da etkili olan yağış dolayısıyla yarım saatlik bir gecikme ile başladı.

Gelin ve damat gri-beyaz tonlarda süslenen platforma müzik eşiliğinde geldi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kızı Kübra Gül, Mehmet Sarımermer ile İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen nikah töreniyle evlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kıydığı nikahta, Kübra Gül'ün şahitliğini TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç yaptı.

Topbaş'ın elinden evlilik cüzdanı alan Başbakan Erdoğan, her zaman yaptığının aksine bu kez cüzdanı çifte vermesi için Köksal Toptan'a uzatarak çifte mutluluklar diledi.

Cumhurbaşkanı Gül, yaptığı konuşmada, burda bir baba olarak bulunduğunu söylerken, bu olumsuz havaya rağmen kendilerinin davetlerini çevirmeyerek gelme zahmetinde bulunanlara teşekür etti.

Nikahta, Gül, Erdoğan ve Köksal Toptan'ın dışında konuşan olmazken kıyılan nikahla tören sona erdi.

Takı ve tebrikler için ayrılan bölümde, takısı olanlar kutuya takılarını bıraktılar. Dışarıda kalanlar için ise ikramda bulunuldu.

YOĞUN ÖNLEMLER

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kızı Kübra ile Mehmet Sarımermer'in nikahlarının kıyıldığı İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi ile çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Aksaray-Havalimanı arasında çalışan hafif metronun, nikahın kıyılacağı kongre merkezindeki istasyonda yolcu indirmesi ve bindirmesine izin verilmedi. Kongre merkezinin önüne sadece davetiyesi bulunan konukların ulaşmasına izin verilirken, davetlilere ait araçlar da bomba dedektörleri ile kontrol edildi.

Çevreye yerleştirilen MOBESE kameralarından alınan görüntülerle ekiplerin yönlendirildiği tören alanında, 2 polis helikopteri de alan üzerinde uçuş yaparak yer ekiplerine yardımcı oldu. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da, alınan güvenlik önlemlerini yerinde denetledi.

Bu arada, nikah törenini izlemek üzere görevlendirilen basın mensupları ise İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezine ulaşamadan havalimanı kavşağında oluşturulan noktada tutuldu. Törene, çok sayıda bakan ve milletvekilleri ile ailelerin yakınları ve davetliler katıldı. Nikaha çiçek gönderilmediği, isteyenlerin Kayseri'de oluşturulan ormana ağaç diktiği ifade edildi. Ayrıca, törende nikah şekeri yerine sertifika dağıtıldığı öğrenildi.

Öte yandan, İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezine girişin yapıldığı havalimanı kavşağına gelen ve banka emeklisi olduğunu ifade eden Muzaffer Aydemir (61), ''Bizim çocuklarımız ne olacak'' yazılı bir döviz açtı. ''Bankazede'' olduğunu belirten Aydemir, güvenlik kuvvetlerince gözaltına alınarak bölgeden uzaklaştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious