'Yılın sporcuları' seçildi

'Yılın sporcuları' seçildi.16843
  • Giriş : 10.03.2008 / 22:13:00

Cumhuriyet Gazetesi'nin düzenlediği ''Sporda 2007'nin Yıldızları'' ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine verildi. İşte gecede ödül alanlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ataköy Olimpiyatevi'nde düzenlenen ödül törenine Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, TMOK Başkanı Togay Bayatlı, eski Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, eski Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, İstanbulspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, eski Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile spor camiasının önde gelen isimleri katıldı.

Aziz Yıldırım, ödül aldıktan sonra yaptığı açıklamada, Türkiye'de şampiyonluktan sonra veya birinci sırada olmaktan dolayı kişilerin ödüllendirdiğini ifade ederek, ''Yaptıklarınız için ödüllendirmiyorsunuz. Ben isterdim ki Aziz Yıldırım olarak burada yüzme havuzu ve boks salonu yaptığım için ödüllendirileyim. Bu beni üzüyor. Türkiye'de bir tane çivi çakan bile olsa o ödüllendirilsin'' diye konuştu.

Yılın sporcusu ödülünü alan tekvandocu Bahri Tanrıkulu, 2007 yılında Dünya Şampiyonu olduğunu belirterek, ''2001'de dünya şampiyonu olmuştım, 2007 yılında tekrar oldum, onurlu ve gururluyum. 2008 yılında olimpiyatlara katılmak için vize aldık. 4 kişi katılacağız. 2 bayan sporcudan 1'i kardeşim. İnşallah bu yıl Olimpiyat Şampiyonu olup, bu ödülü alırım'' dedi.

ÖDÜLLER

Cumhuriyet Gazetesi'nin okurları tarafından ödüllendirilen sporcu ve spor adamları şöyle:

Yılın sporcusu: Bahri Tanrıkulu, Durducan Nevruz (Özel olimpiyat sporcusu)

Yılın takımı: Voleybol Yıldız Bayan Milli Takımı (Meksika'da Dünya Şampiyonası'nda 2. oldu), Özel Olimpiyat Milli Takımı, Fenerbahçe Futbol Takımı

10 yılın spor adamı: Aziz Yıldırım (Fenerbahçe Kulübü Başkanı)

Yılın futbolcusu: Alex (Fenerbahçe)

Yılın tanıtım elçisi: Roberto Carlos (Fenerbahçe)

Futbola katkılarından dolayı: Zico (Fenerbahçe)

Yılın Basketbol antrenörü: Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın eski antrenörü Aydın Örs

Yılın teknik direktörü: Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim

Yılın sponsorları: Ülker, İddaa, Anadolu Grubu

Vitrindekiler: Bobo (Beşiktaş), Mehmet Topal (Galatasaray), Mehmet Yıldız (Sivasspor)

Özel ödül: Bülent Uygun (Sivasspor Teknik Direktörü)

Futbola katkı Ödülü: Özhan Canaydın, Haluk Ulusoy

Spora katkı ödülü: TESYEV, Dilek Sabancı

Unutulmayanlar: Nevzat Demir, Coşkun Özarı, Turgay Şeren, Ali İhsan Karayiğit, İsmail Gökçek, Sedat Balkanlı, Değer Eraybay

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious