Yıllardır aranan ülkücü yakalandı

Yıllardır aranan ülkücü yakalandı.10284
  • Giriş : 08.05.2009 / 23:33:00

Ülkücü Gençlik Derneği davası kapsamında 10 yıl cezaevinde yattıktan sonra tahliye edilen, 2002 yılında müebbet hapis cezasına çarptırılmasından bu yana aranan Kemalettin Koca, yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Ülkücü Gençlik Derneği (ÜGD) davası kapsamında aralarında Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul'un da bulunduğu 36 kişinin öldürülmesiyle ilgili hakkında 6 kez idam ile 36 yıl hapis cezası verilerek çeşitli cezaevlerinde kalan, ''firar teşebbüsü ve isyan'' suçlamalarıyla da yargılanan Kemalettin Koca'nın (47) 2000 yılında çıkartılan ceza indirimiyle tahliyesinin ardından Yargıtay tarafından yapılan değerlendirmeyle yeniden yargılanmasına karar verildi.

''Taammüden adam öldürmek'' suçundan Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2002 yılında hakkında kesinleşmiş müebbet hapis kararı verilen ve yakalanmamak için sürekli adres değiştiren Koca'nın Adana'da olduğunu belirleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı.

Yaklaşık 3 ay süren teknik takip ve istihbarat çalışmaları sonucu Koca'nın Fatih Mahallesi'ndeki bir evde saklandığını belirleyen ekipler, ''Şafak'' adıyla saat 05.00'de operasyon gerçekleştirdi.

Gözaltına alınan Koca, cezaevine götürülmek üzere adliyeye çıkartıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*