Yılma Durak'tan Yazıcıoğlu'na şok çağrı

Yılma Durak'tan Yazıcıoğlu'na şok çağrı.10686
  • Giriş : 11.07.2008 / 18:05:00

Doğunun Başbuğu Yılma Durak, dava arkadaşı Muhsin Yazıcıoğlu'na şok bir çağrıda bulundu. Durak, Yazıcıoğlu-Türkeş ilişkisini anlattı, Ergenekon'u böyle tarif etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alpaslan Türkeş’ten sonra 1972 yılında Milliyetçi- Ülkücü camia tarafından ‘Doğunun Başbuğu’ unvanı verilen Yılma Durak, ‘Çok-çok sevdiğim dava arkadaşım’ dediği Ülkü Ocaklarının efsane lideri ve BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na şu çağrıda bulundu:

“BPP’yi kapat, gel yuvamızda kucaklaşalım, birliğimizle güç oluşturalım. Şer odakları Milliyetçileri-Ülkücüleri bölüp- parçalamak istiyorlar. Bu oyunu artık bozmamız lazım”

ALPASLAN TÜRKEŞ’E İLK NE ZAMAN BAŞBUĞ DENİLDİ?

Doğunun efsane Başbuğu Yılma Durak son günlerde yapılan ‘Başbuğluk’ tartışmalarına değinerek şunları söyledi.

“1960 ihtilalinden sonra rahmetli Türkeş; Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisini (CKMP) kurduktan sonra, 1965 yılında bir kısım gençler rahmetliyi aynı zamanda Türk Dünyasının lideri ilan ettiler ve birkaç toplantıda ‘ Başbuğ’ sloganı attılar.

Bu tür sıfatlar layık olunan kişilere taban tarafından istenmezse de verilir.
Zaten rahmetli Türkeş de biliyorsunuz kendisi ile görüşülürken kendisine ‘Başbuğ’ olarak hitap edilmesine kızardı. Çünkü o bir siyasi partinin Genel Başkanı idi ve bizler de görüşmelerimizde ‘Sayın Genel başkanım’ diye hitap ederdik. Ülkücüler Türkeş’in önünde ve onun teşkilat terbiyesiyle disipline edildi. Bu şekilde yetişen öncülerden biriside Muhsin Yazıcıoğlu’dur."

"MUHSİN KARDEŞİMİZ MHP’YE KATILSIN"

Yılma Durak, son günlerde Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir kısım gençler tarafından ‘Yeni Başbuğ’ olarak gösterilmesine de şu değerlendirmeyi yaptı:

“Rahmetli Türkeş, Muhsin kardeşimizi çok severdi. Bizlerde halen seviyor ve kendisi ile görüşüyoruz. Çok değerli bir arkadaşımızdır. Gençlerin kendisine Başbuğluk sıfatını yakıştırması doğaldır. Yazıcıoğlu, Türkeş ve teşkilat terbiyesini alan öncülerdendir. Bu yüzden sıfatın asıl sahibini bilenlerdendir.

Muhsin Yazıcıoğlu Ocak genel başkanlığından ayrıldıktan sonra bir gün rahmetli Türkeş beni çağırarak, ‘Yılma bu bizim gençlere ne oluyor? Ocak başkanlığına getirdiğimiz gençler 4-5 kata çıkarken başları dönüyor. Bunların başlarının dönmemesi için bir şeyler yapın’ dedi.

Yine; Muhsin Kardeşimiz partiden ayrıldıktan sonra Rahmetli bizzat ‘gidin geri getirin’ dedi.
Ben de çağrıyı Muhsin kardeşimize ilettim. Kendisi gelebileceğini ama yönetimde kadro isteyeceğini bildirdi.

Yazıcıoğlu’nun eline çok fırsatlar geçti ama kullanamadı. Eğer kullansaydı şimdi MHP’de çok önemli noktalardaydı.

Şimdi birileri Muhsin Yazıcıoğlu nezdinde, MHP’nin ve ülkücülerin altını oymak istiyor. Bizleri bölüp-parçalamak isteyenlerin artık oyunlarını zaman geçmeden bozmalıyız.

Bu yüzden Muhsin kardeşimize çağrıda bulunuyorum.Biran önce BBP’yi kapatsın ve gelsin MHP’ye katılsın.Onu kimselere asla harcatmayız. Biran önce baba ocağında hep birlikte kucaklaşmalıyız”

"ERGENEKON ÇIKAR ÇETESİDİR"

Ergenekon örgütündeki insanların tesadüfen biraraya geldiklerine dikkat çeken Doğunun Başbuğu Yılma Durak, “Bu yüzden Ergenekon bir dava grubu değil, bir çıkar çetesidir. Eskiden biri birlerine çok sert şekilde karşı olanların şimdi tesadüfen bir araya gelmelerinin başka bir anlamı yoktur. Bunların hangi surette olursa olsun kutsal Ergenekon adını kullanmalarını da kınıyorum. Zaten bunların tüfekleri geri tepmiş, kendi sonlarını hazırlamışlardır.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*