Yılmaz, Mumcu için neler dedi?

Yılmaz, Mumcu için neler dedi? .10216
  • Giriş : 12.07.2007 / 09:16:00

Mesut Yılmaz, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu için şunları söyledi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bağımsız Rize Milletvekili adayı Mesut Yılmaz, siyasi liderlerde güzel konuşmanın yanında, tecrübe, karakter, sözüne sadakat, güvenilirlik gibi özelliklerin de olması gerektiğini belirterek, "Erkan Mumcu genç yaşında istikbal vaat eden bir arkadaşımızdı. Onu destekledim. Yerime yetiştirmeyi düşündüm" dedi.

Ulusal yayın yayan Çay TV'nin sorularını yanıtlayan Yılmaz, ANAP Genel Başkanı Mumcu için "Erkan Mumcu bu davanın gerektirdiği zahmeti taşımaya tahammül gösteremedi.

Seçim öncesi AKP'ye gitti. Sonra bize geldi. Ne bizden gitmesini ne dönmesini kamuoyuna bir türü anlatamadı" diye konuştu. Mumcu'nun son çare olarak ANAP-DP birleşmesine başvurduğunu kaydeden Yılmaz, şunları söyledi:

"Çünkü barajı geçemeyecekti. İki parti birleşseydi yüzde 20 oyla iktidar alternatifi olabilirdi. Önce istemediler ama sonra iki lider de bunu kaçınılmaz gördü. Erkan Mumcu'nun bu tavrı hem ANAP'a zarar verdi hem de DYP'ye. Muhtemelen bu birleşmeden önce barajı aşabilecekken şimdi baraj sorunu ile karşı karşıya bıraktı."

Ancak umutların sürdüğünü söyleyen Yılmaz, şöyle konuştu:
"Parlamentoya girersem yarım kalan bu birleşmeyi devam ettireceğim. Ben siyasetçilerin kendilerini değişen şartlara göre adapte etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bana göre AKP'nin karşısında ciddi bir alternatif yok."

Yılmaz'a sıkı koruma

Bağımsız Rize milletvekili adayı Mesut Yılmaz, 22 Temmuz seçimlerinde memleketi Rize'de oy kullanacak. Yılmaz'ı yakın korumaları ile Rize'den görevlendirilen yaklaşık 15 kişilik bir ekip koruyor. Yılmaz'a seçim gezilerinde eşlik eden eski Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanı Coşkun Hayal, bir dönem Rize Emniyet Müdürlüğü görevinde de bulunmuştu.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious