Yılmaz aleyhinde haber yapmayacağına dair yemin etti

Yılmaz aleyhinde haber yapmayacağına dair yemin etti.14130
  • Giriş : 17.01.2008 / 22:50:00
  • Güncelleme : 18.01.2008 / 02:14:46

Enver Ören, Mesut Yılmaz'a Kur'an-ı Kerim'e el basıp yemin etmiş: Aleyhinde haber yaparsam....

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski başbakanlardan Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz, başbakanlık yaptığı dönemde, "eski TGRT'nin sahibi Enver Ören'in yanına gelerek Kur'an-ı Kerim'e el basıp partisi aleyhinde haber yapmayacağına yönelik taahhütte bulunduğuna" ilişkin iddiaları doğruladı.

ALEYHİNDE HABER YAPARSAM ALLAH BENİ KAHRETSİN
Geçen günlerde Yeniçağ gazetesi yazarı Sebahattin Önkibar köşesinde, 28 Şubat sürecinde Enver Ören ile dönemin başbakanı Mesut Yılmaz arasında geçen bir diyaloğa yer vermişti. Önkibar, köşe yazısında şunları kaydetmişti:
"Enver Ören, cebinden küçük bir Kur'an-ı Kerim'i çıkararak aynen şunları söylüyor: Şu Kur'an'ın üstüne yemin ediyorum ki, bundan böyle ben yaşadığım süre içinde, benim gazete ve televizyonumda sizin ve partinizin aleyhine tek bir haber yapılırsa Allah beni kahretsin. Kur'an'ın üzerine yemin ederek söylüyorum ki böyle bir şey asla olmayacak."

İDDİALARI KABUL ETTİ
Dün akşam Habertürk'e konuşan Yılmaz, söz konusu iddialara ilişkin olarak şunları söyledi:
"Söylenenler doğru. Bunun dışında bir yorum yapmak istemiyorum. Bu başıma ilk gelen şey değil. Ben bunun birçok örneğini yaşadım ve bu da bunlardan bir tanesi. Mehmet Barlas, hem TGRT'de, hem de ondan önce de Sabah gazetesinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Bunların faturasını hep bana çıkardı. Hayatımın hiçbir döneminde benim aleyhime yazı yazan kişilerin işten çıkarılmasını istemedim. Hiç kimse hakkında bir isteğim olmadı. Enver Ören'den ne bir talebim ne de bir serzenişim olmadı. Bana gelen somut bir talep yoktu. Altyapı olsun diye belki böyle bir durum söz konusu olmuş olabilir. Somut bir talep geldiğini hatırlamıyorum, gelseydi de böyle bir şey olamaz. Medya gücüyle avantaj sağlanmasını ahlaki bulmuyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious