Yılmaz: 'Bu İyilik öldürülmemelidir'

Yılmaz: 'Bu İyilik öldürülmemelidir'.6637
  • Giriş : 19.11.2008 / 15:15:00

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz: Deniz Feneri Derneği’nin asılsız iddialarla yıpratılmak istendiğini kaydeden Yılmaz, “İyilik öldürülmemeli.” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz, 10 yıldır Türkiye'nin dört bir noktasına ulaşarak, hayırseverler tarafından yapılan bağışların dağıtımında köprü olduklarını, Türkiye'nin yanısıra dünyanın 47 ayrı ülkesinde 449 bin aile ve 2 milyon nüfusa el uzattıklarını bildirdi.

Dünyanın en başarılı organizasyonu olarak görülen Deniz Feneri Derneği'nin asılsız iddialarla yıpratılmak istendiğini kaydeden Yılmaz, “İyilik öldürülmemeli.” dedi.

Deniz Feneri'nin tek amacının hiç bir ayrım gözetmeksizin yardım dağıtmak olduğunun altını çizen Yılmaz, pek çok uluslararası yardım kuruluşunun, Deniz Feneri aracılığı ile dünyanın dört bir yanında oluşan Türk sevgisinden rahatsızlık duyduğunu ve bunu engellemek için akıl almaz oyunlara giriştiklerini aktardı.

Her şeye rağmen Deniz Feneri gönüllülerinin samimice çalışarak, bu iyilik kervanının yürümesine katkı sağladıklarını söyleyen Engin Yılmaz, her defasında uyarmalarına karşın, sayısız miktarda aleyhte yayın yapıldığını, her şeyi incelemek üzere davet etmelerine karşın, bu titizlikten kaçınarak, kasıtlı yayınlara devam edildiğini sözlerine ekledi.

Çorum'da 9 bin 380 aileye toplam 4 milyon 63 bin 249 YTL yardım dağıttıklarını da hatırlatarak sözlerini sürdüren Yılmaz, hayırsever insanların katkılarıyla bu iyilik ışığının sürekli yanacağını dile getirdi.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı dernek çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi; “1996 yılının Ramazan ayında "Şehir ve Ramazan" isimli bir televizyon programıyla başlayan iyilik hareketi, yardım etmek ve yardım almak isteyenlerin kuvvetli talebiyle "Deniz Feneri" kimliğine bürünmüştür. Önce haftalık yayınlanan bir programa dönüşmüş, sonrasında ise aynı isimdeki dernek çatısı altında 2002'de ISO 9001 Kalite Belgesi'ni alarak kurumsal bir yapıya kavuşmuştur.

Türkiye'nin dört bir yanında hayata geçirdiği gıda, eğitim, sağlık, barınma alanlarındaki projeleriyle; kurduğu misafirhaneler, aşevleri, giyim mağazaları, yürüttüğü meslek edindirme programları ile ihtiyaç sahiplerine kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Kurulduğu 1998 yılından bu yana şubeleri, temsilcilikleri, gönüllüleri ve bağışçılarıyla birlikte Türkiye'de ve Dünya'da, yardım isteyen yüz binlerce sese herkesten önce cevap vermektedir.
Deniz Feneri Derneği, yardım ulaştırma görevini din, dil, ırk ve siyasi görüş gözetmeksizin ayni ve nakdi her türlü yardımı, gerçek ihtiyaç sahiplerine en kaliteli şekilde ulaştırma anlayışı ile yürütmektedir.

Bağış yapıldığı andan, yardımın ulaştığı ana kadar en küçük ayrıntının dahi kayıt altında tutulduğu ve hiçbir şüpheye yer bırakmayan sistemiyle TBMM Üstün Hizmet Ödülünü'nü almaya hak kazanan Deniz Feneri Derneği, 2005 yılı itibariyle "Sosyal Sorumlulukta Lider" bir dernek konumundadır. Tarafsız bir kurum olarak her türlü fikir çatışması ortamından uzak durup, asıl vazifesi saydığı "ihtiyacı olana yardım eli uzatma" görevini her şartta sürdürmektedir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*