'Yılmaz DYP çatısı altında aday olacak'

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

DYP Rize İl Başkanı Köksal Toptan, “Mesut Yılmaz, çok büyük bir ihtimalle genel seçimlerde DYP çatısı altında Rize'den aday olacaktır” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Toptan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sağda birlik için çalışmaların devam ettiğini ve seçime kadar sağda birliğin sağlanacağına inandığını belirtti.

Genel başkanları Mehmet Ağar'ın sağda birlik için muhalefetteki bazı siyasi partilerle görüştüğünü ifade eden Toptan, “Genel başkanımızın yaptığı görüşmelerde olumlu sonuçlar alınıyor. Sağda birlik DYP çatısı altında Mehmet Ağar'ın başkanlığında gerçekleşecektir” dedi.

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın DYP'den, Rize'den aday olması yönünde genel başkanlarının kendisiyle görüştüğünü kaydeden Toptan, şunları söyledi:

“Bu görüşmeler de olumlu sonuçlandı. Mesut Yılmaz çok büyük bir ihtimalle genel seçimlerde DYP çatısı altında Rize'den aday olacaktır. Genel başkanımızın Mesut Yılmaz ve diğer partilerle yaptığı görüşmeler sonucu hazırlanan protokol önümüzdeki hafta içerisinde netleşecek. Büyük ihtimalle de nisan ayı başında resmen açıklanacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious