Yılmaz Erdoğan'ın unutamadığı anı

Yılmaz Erdoğan'ın unutamadığı anı.8543
  • Giriş : 26.06.2008 / 15:32:00

Yengesi Gülben Ergen’in programına konuk olan Yılmaz Erdoğan, ortaokul öğretmeninin canlı yayına bağlanmasıyla büyük sürpriz yaşadı. Erdoğan, hayatında çok önemli bir yeri olan öğretmeniyle yıllar önce yaşadığı anıyı anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

atv’de Sürpriz programını yapan Gülben Ergen’in konukları arasında kayınbiraderi Yılmaz Erdoğan da vardı.

Ergen, uzun araştırmalar sonucunda Erdoğan’ın hayatında çok önemli bir yeri olan ortaokuldaki Türkçe öğretmeni Türkan Demiryöney’e ulaşarak canlı yayında telefonla bağlantı kurdu. Bu sürpriz karşısında çok şaşıran, Yılmaz Erdoğan, Ankara Mehmet Akif İlköğretim Okulu’ndan öğretmeni olan Demiryöney’in hayatındaki önemini şöyle anlattı:

"Orta birinci sınıftaydık. Başka bir dersteyken nöbetçi öğrenci geldi. Yılmaz Erdoğan’ı Türkan hoca çağırıyor dediler. Ben de gittim. Beni tahtaya çıkardı hocam ve ’İşte size bahsettiğim çocuk bu’. Benim neden bahsettiğinden hakikaten bir fikrim yoktu. ’ileride çok büyük bir yazar olacak bu çocuk’ dedi. Bir daha da hayatım boyunca hocamın dışında hiç kimse böyle bir şey söylemedi. Siz o zaman nasıl anladınız o işi hala anlamadım. Kompozisyonda hep 10 alırdım. Bir keresinde 7 aldım. Onda da bir rüya yazmıştım. Dedi ki ’Gerçekleri çok güzel yazıyorsun, rüyaları yazma’ dedi. Ben o gün bugündür o ilkeyi bozmamaya çalışıyorum. Ne zaman bozduysam yanlış oldu."

Türkan Demiryöney ise "Yılmaz beni yanıltmadığın için çok teşekkür ediyorum sana. Çok güzel yazıyorsun. Seninle gurur duyuyorum. Sen de bir öğretmene verilecek en güzel armağanı verdin ve benim ismimi unutmadın" diyerek Erdoğan’ı duygulandırdı.


TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious