Yılmaz: Rehin tutuluyorum

  • Giriş : 16.01.2007 / 00:00:00

Hakkari Şemdinli'de 9 Kasım 2005'te bombalan Kitabevi'nin sahibi Seferi Yılmaz, 39'ar yıl hapis cezasına çarptırılan iki astsubaya karşılık sekiz aydır rehin tutulduğunu ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski PKK hükümlüsü Yılmaz'ın 'terör örgütüne yardım-yataklık' ve 'örgüt propagandası yapmak' suçlarından altı yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına dün Van 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Kendisi hakkında zorla suç teşkil edecek deliller oluşturulmaya çalışıldığını öne süren Yılmaz, "Şemdinli davasında tutuklanan iki astsubaya karşı rehin olarak tutuluyorum. Şemdinli dosyasına dokunan herkes, ya görevden uzaklaştırıldı ya da sürgün edildi. Bir vasfım olmadığı için ben de tutuklandım" dedi.

Soru işareti suçlaması
Bombalanan kitabevinin yeni tabelasında bomba şeklinde soru işareti kullandığı için Şemdinli Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlamasıyla açılan dava da bu dosyayla birleştirilen Yılmaz, kendisini şöyle savundu: "Bu tabelayı asarak halkı bölmeyi amaçlamadım. Bombalama olayı birçok basın organında soru işareti olarak yer aldı. Ben de tabelaya taşıdım." Mahkeme heyeti, Yılmaz'ın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious