Yılmaz Rize'de halkı uyardı

Yılmaz Rize'de halkı uyardı.12574
  • Giriş : 22.03.2009 / 18:02:00
  • Güncelleme : 22.03.2009 / 18:08:30

Eski Başbakanlardan Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz, vatandaşların bu seçimde hükümeti seçmeyeceklerini, kendilerine hizmet verecek Belediye Başkanı ve meclisi seçeceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yılmaz, Anavatan Partisi Rize Belediye Başkan adayı Kenan Bıyık'a destek olmak amacıyla, Rize'deki Hamzabey Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Rize'ye dün akşam geldiğini ve bir hafta burada kalarak, herkesi dolaşacağını belirten Yılmaz, 29 Mart'ta yapılacak seçimlerde Belediye Başkanlığı için Kenan Bıyık'a destek istedi.

Yılmaz, Hamzabey Mahallesi'nin kentin önemli mahallelerinden olduğunu, ancak bir süreden beri ihmale uğradığını öne sürerek, ''Bu seçim önemli bir seçim, ama parti seçimi değil. Hükümeti seçmeyeceksiniz. Size hizmet verecek Belediye Başkanı ve meclisi seçeceksiniz. Sizin için belki diğer seçimden daha önemlidir. Çünkü size hizmet verecek olan Belediye Başkanı ve meclisidir. Bu nedenle çok dikkatli seçmeniz lazım'' dedi.

Belediyenin başına getirilecek kişinin vatandaşa hükmedecek değil, hizmet edecek biri olması gerektiğini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

''Gücünü koltuğundan alıp, size baskı yapmaması lazım. Size hizmet edip, koltuğuna güç katması lazım. Belediye demek halkla iç içe olmak, halka hizmet etmek demektir. Halka rağmen kendi bildiğini yapmak değildir. Halkla iş birliği içinde ona hizmet etmek demektir. Bu konuda şimdiki Belediye Başkanını da biliyorsunuz. Kendiniz ve çocuklarınız için doğru kararı vermeniz lazım. Yanlış karar verirseniz zararını 5 yıl boyunca çekeceksiniz.''

Mesut Yılmaz, Kenan Bıyık'ın Belediye Başkanı olması durumunda kendisine her türlü desteği vereceğini dile getirerek, ''Kenan arkadaşımın seçilmesi halinde bileceksiniz ki arkasında ben olacağım. Tek başına olmayacak. Her türlü imkanı kullanacağım. Gerekirse AB fonlarına da başvuracağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*