Yılmaz: Silinmeyecek izler bıraktı

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, Bülent Ecevit vefatına ilişkin Türk milletine başsağlığı dilediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Almanya'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı VIP Salonu'na gelen Mesut Yılmaz, basın mensuplarına Bülent Ecevit'in vefatıyla ilgili duygularını dile getirdi. “Türk milletine başsağlığı diliyorum” diyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Ecevit, yakından birlikte olma imkanı bulduğumuz çok değerli bir siyaset adamıydı. Yaklaşık 6 yıla yakın bir süre birlikte aynı hükümetlerde sorumluluk taşıdık, görev yaptık. Bu süre içerisinde kendisini her zaman ilkelerine bağlı, tutarlı bir devlet adamı olarak tanıdım. Kendisiyle çok verimli bir işbirliğimiz, beraberliğimiz oldu. İnanıyorum ki, kendisi Türk siyasetinde hiçbir zaman silinmeyecek izler bırakmış bir siyaset adamıdır. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum.”

Mesut Yılmaz, bugün ve yarın konuşmacı olarak bulunacağı toplantılara katılmak için Almanya'ya gittiğini belirterek, “Çarşamba günü sayın Ecevit'in cenazesine yetişmek için tüm imkanlarımı zorlayacağım. Eğer mümkün olmazsa törene eşim katılacak” dedi. Almanya'da, Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkileri konulu toplantılara katılarak konuşma yapacağını, toplantıların önceden planlandığını, katılmaması durumunda büyük bir sıkıntı yaşanabileceğini düşündüğünü ifade eden Yılmaz, ”Ancak çarşamba günü cenaze törenine katılmak için elimden gelen bütün imkanları, özel uçak dahil zorlayacağım” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious