Yılmaz Vural şikeyi itiraf etti

Yılmaz Vural şikeyi itiraf etti.7689
  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Teke Tek programında "2004 yılında Ç.Rize-A.Sebat maçında hatır şikesi yapılmış olabilir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ATV'de Teke Tek'te Fatih Altaylı'nın konuğu olan Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, 2004'te ardından görevi bıraktığı Rize-Akçaabat maçında hatır şikesi olup olmadığı sorusuna "Olabilir" cevabını verdi. Programın ilk bölümüne konuk olan Vural, "Futbolda şikeler, teşvikler çirkinleşen boyutu artık hepimizi rahatsız ediyor. Şike de var, olmayan bir şey tartışılır mı?" dedi.

2004 yılında Rize'de saha kenarında gösterdiği tepkinin şikeden kaynaklanmadığını söyleyen Vural, bu tepkinin nedenini oyuncuların istediği performansı göstermemesi olarak açıkladı. Yılmaz Vural, "Maç öncesi oyuncularıma 'Benim istediğim performansı göstermezseniz bırakır giderim' dedim. Oyuncuların performansı da bana doyurucu gelmedi. Ben de görevi bırakıp gittim" şeklinde konuştu.

İNSAN OLARAK DAYANAMAZSIN
Ancak Yılmaz Vural, Fatih Altaylı'nın "Çaykur Rizespor-Akçaabat Sebatspor maçında bir hatır şikesi meselesi mi vardı?" sorusuna "Yani olabilir" cevabını verdi. Vural, Teke Tek programında itirafta da bulunarak, "Bu hatır şikelerini yeri geldi hepimiz yaptık" ifadesini kullandı.

PARA ALIP VERMEK YOK
Başarılı teknik direktör, hatır şikesiyle ilgili ilginç açıklamalarını sürdürerek "Açık konuşayım. Nasıl olduğuna gelince, insan oynamak istemiyor. Karşında sürekli ağlayan bir insan oluyor. O yüzden ben oyuncularıma yüklendim. Ligin son 6 haftasına bıraktım bu işi." yorumunu yaptı. Yılmaz Vural, "Çünkü insan olarak dayanamazsın. Karşındaki meslektaşın, zora düşmüş, senden yardım bekliyor. Bunun karşılığında ekonomik bir çıkar, para almak veya vermek gibi bir şey yok" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious