Yılmaz Vural'a ceza üstüne ceza

Yılmaz Vural'a ceza üstüne ceza.12149
  • Giriş : 04.11.2008 / 17:48:00

PFDK, Kocaelispor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'a 4 maç daha ceza verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), cezalıyken, tribünden takımına talimatlara aykırı şekilde müdahale etmekten, Kocaelispor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'a 4 maç daha ceza verdi.

Kurul, bugün yaptığı toplantıda, Kocaelispor-Fenerbahçe maçında sportmenliğe aykırı eylemi nedeniyle 3 maç ceza verdiği Yılmaz Vural'a, 25 Ekim'de Ankaraspor ile yapılan lig maçında, ''Ceza süresini beklememesinden'' dolayı, 4 maç daha ceza uyguladı. Vural'ın bu cezası, 3 maçlık cezasının sona ermesinin ardından başlayacak.

Bu arada, Kocaelispor Kulübü de Yılmaz Vural'ın müsabakadan men cezası talimatlara uygun infaz edilmediği için 120 bin YTL para cezası aldı.

KAZIM'A 2 MAÇ

PFDK, Fenerbahçeli futbolcu Kazım Kazım'a, 2 maç müsabakalardan men cezası verdi.

Kazım, Fortis Türkiye Kupası'nda 29 Ekim'de oynanan Ankaragücü-Fenerbahçe maçında, karşılaşmanın hakemine yönelik hakareti nedeniyle 2 maç ceza aldı.

Bu arada, Fortis Türkiye Kupası'ndaki Beşiktaş-Antalyaspor maçında, taraftarının neden olduğu kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle Beşiktaş Kulübü'ne 40 bin YTL, Denizlispor-Manisaspor maçında da takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle Denizlispor Kulübü'ne 24 bin YTL para cezası uygulandı.

PFDK'nın verdiği öteki para cezaları da şöyle:

7.500 YTL: Uşakspor
5.500 YTL: Balıkesirspor
5.000 YTL: Lüleburgazspor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*