Yılmaz'dan Mumcu'ya taziye telefonu

  • Giriş : 05.04.2007 / 00:00:00

Mesut Yılmaz, Gaziantep Milletvekili Ömer Abuşoğlu’nun vefatı dolayısıyla Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu’ya taziye dileğinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yılmaz’ın dün Mumcu’yu telefonla arayarak Abuşoğlu’nun vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdiği bildirildi. Böylece, taziye nedeniyle de olsa uzun süredir ilk kez kamuoyuna yansıdığı kadarıyla Mumcu-Yılmaz ikilisi görüşmüş oldu.

Yılmaz’ın Yüce Divan sonrasında yaptığı “siyasete dönüyorum” açıklamasının ardından ikili İstanbul’da buluşmuş, ancak bu 5 saatlik zirve “anlaştık-anlaşmadık” polemiğine neden olunca taraflar arasında ipler kopmuştu.

Anavatan ve Mumcu’yu ise acılı gününde başta hükümet olmak üzere siyasi rakipleri yalnız bırakmadı. Abuşoğlu’nun Gaziantep gerçekleştirilen cenaze töreninde hükümeti iki bakan temsil ederken, kabine üyelerinin eski arkadaşları Mumcu’yu da telefonla arayarak taziyelerini ilettikleri öğrenildi.

Aralarında yaşanan soğukluk kamuoyu tarafından bilinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ise Mumcu’yu aramadığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious