Yılmaz'ın kuracağı partinin genel başkanı kim olacak?

Yılmaz'ın kuracağı partinin genel başkanı kim olacak?.15013
  • Giriş : 20.04.2008 / 04:50:00
  • Güncelleme : 20.04.2008 / 04:52:39

Mesut Yılmaz, memleketi Rize'de büyük bir gövde gösterisi yaparak sahaya inecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MUHAMMET KUTLU'nun özel haberi

Eski başbakanlardan Rize bağımsız milletvekili Mesut Yılmaz, birkaç güne kadar memleketi ve seçim bölgesi Rize’de büyük bir gövde gösterisi yaparak sahaya inecek.

Uzun süredir AK Parti dahil, pek çok siyasi parti ve hareketten önemli isimlerle görüşerek yeni bir siyasi oluşum için zemin yoklayan Yılmaz’ın, finale yaklaştığı öğrenildi.

Yılmaz’ın yol arkadaşlarıyla birlikte kuracağı partinin adı da kısmen belirlenmiş durumda: Çağdaş Demokrat Parti. Ya da Çağdaş Demokrasi Partisi.

Yeni partinin tüzük dahil tüm çalışmalarının tamamlandığı belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na verilmiş olacak.

GENEL BAŞKAN KİM OLACAK?

Partinin kuruluşuyla ilgili çalışmaların tam ortasında yer alan Mesut Yılmaz’ın, genel başkanlık koltuğuna oturmayacağı da edinilen bilgiler arasında. Yılmaz, partinin kuruluşunu yapıp, kaptan köşkünü toplumda kabul görecek ve kolayca benimsenecek bir isme teslim etmek istiyor.

Mesut Yılmaz’ın, başta Abdüllatif Şener ve Numan Kurtulmuş olmak üzere, partinin başına geçmesi için birkaç isimle görüştüğü biliniyor.

Ancak, koltuğa kimin oturacağı henüz netleşmiş değil.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious