Yimpaş davasında red'i hakim talebi

Yimpaş davasında red'i hakim talebi.10339
  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve Yimpaş yöneticileri hakkında, Yozgat Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava dosyasının Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya'da Interpol tarafından difüzyonla aranan Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve Yimpaş yöneticileri hakkında Yargıtay'dan dönen davanın görülmesine Yozgat Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Dursun Uyar ve Yimpaş yöneticilerinin katılmadığı duruşmada, Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve Yönetim kurulu Üyesi Mithat Erbek'in avukatı Ruhi Bacanlı, red'i hakim talebinde bulundu.

Sermaye Piyasası Kanunu'na muhalefet ve izinsiz halka arz nedeniyle Sermaye Piyasası Kurulu tarafından, Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve Holding yöneticileri hakkında açılan ve Yozgat Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya bu gün yapılan duruşma ile devam edildi. Yapılan duruşmada Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve Yönetim kurulu Üyesi Mithat Erbek'in avukatı Ruhi Bacanlı, red'i hakim talebinde bulundu.

Cumhuriyet Savcısı Muhittin Buyruk, yasadaki şartlar oluşmadığından talebin geri çevrilmesini istedi. Yozgat Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Ali Ertan, red'i hakim isteğinin, duruşmayı uzatma amacıyla yapıldığından red isteminin geri çevrilmesine karar verdi.

Talebin geri çevrilmesi üzerine, Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve Yönetim kurulu Üyesi Mithat Erbek'in avukatı Ruhi Bacanlı, CMK 28'nci maddesi gereğince mahkemenin geri çevirme kararına itiraz etti. Daha sonra Yozgat Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Ali Ertan, red'i hakim talebiyle ilgili kararını şöyle verdi: "Bir kısım sanıklar müdafi avukatı Ruhi Bacanlı'nın hakimin red'i isteminin geri çevrilmesine ilişkin karara itiraz ettiğinden, CMK 27/2 ve 31/3 maddeleri gereğince dava dosyasının Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine." Mahkeme, bir sonraki duruşmanın 26.12.2006 tarihinde yapılmasına karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious