Yimpaş'tan, 'Yıkılmadık, ayaktayız' mesajı

Yimpaş'tan, 'Yıkılmadık, ayaktayız' mesajı.10339
  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar, Türkiye'de belirli bir dönem yerli sermayenin yabancı sermayeye peşkeş çekildiğini öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uyar, ''Yimpaş gibi çalışan şirketlere her türlü zorluk gösterildi. 10 yıldır uğraşmalarına rağmen Yimpaş ve Yimpaş gibi kuruluşlar ayakta kaldı'' dedi.
Kahramanmaraş'ta Yimpaş Proma Mağazasının açılışında konuşan Uyar, Yimpaş'ın felsefesini bu milletin çok iyi bildiğini ileri sürdü.
Yimpaş, 1982 yılında kurulurken, küçük sermayelerin bir araya geldiğini anlatan Uyar, ''Önce mağazalar zincirini kurduk, sonra fabrikalar, oteller, hastaneler ve restorantlar zinciri diye 5 ayrı dalda kümeleştik. Türkiye sığmadı Avrupa dahil 14 ayrı ülkede yatırımlar yaptık'' diye konuştu.
Daha önceki büyük Yimpaş Mağazalarının açılışlarına Kahramanmaraş'tan başladıklarını ve bir tesadüf eseri, bu mağazaların küçüğü olan Proma zincirini de Kahramanmaraş'tan başlatmaktan son derece mutluluk duyduklarını ifade eden Uyar, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Kuruluş olarak yeniden dirilişin ilk adımını Proma mağazası ile Kahramanmaraş'ta atmış olacağız. 1000 ile 2 bin metrekare olan mağazalarımıza Yimpaş Proma diyoruz. İnşallah bunun bir alt zinciri var. O da 400-500 metrekare arasında olanlar 'Yimpaş Birma' ismiyle her yere girecek. Çünkü Yimpaş Mağazaları çok büyük. 25 ve 50 bin metrekarelik yerlerde faaliyet gösteriyor. İnşallah biz çelik mağazalarla, promalarla tüm Türkiye'yi donatacağız.
Şu anda 40'tan fazla şirketimiz, 115 binden fazla ortağımız ile Türk cumhuriyetlerinde, Avrupa'da Türkiyemizin çoğu yöresinde hem fabrikalarımızla hem de yatırımlarımızla devam ediyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious