Yine aynı yılbaşı kutlama kepazelikleri

Yine aynı yılbaşı kutlama kepazelikleri.19591
  • Giriş : 02.01.2009 / 00:00:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:05:37

Yılbaşını sadece içki içip, sağa sola sataşmak olarak görenler çirkinliklerine bu yıl da devam etti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Belediyelerin ön ayak olduğu eğlencelerin Filistin'de yaşanan katliam sebebiyle iptal edildiği İstanbul'da, yılbaşı gecesi büyük bir kutlama olmadı. Yılbaşını sadece içki içip, sağa sola sataşmak olarak görenler ise yine çirkinliklerine devam etti. Alkol komasına girenler, kavga edenler, çevresine saldıranlar... Bir yılbaşı gecesi daha bildik görüntülerle geçti.

İstanbul'un büyük meydanları bir kez daha eğlenmeyi bir türlü öğrenemeyenlerin çirkinliklerine sahne oldu. Filistin'de yaşanan acının iptal ettirdiği resmi kutlamaların da etkisi ile İstanbul'da genel olarak bir yılbaşı kutlamasından söz edilemezdi. Ancak yılbaşını zoraki bir eğlence geleneği gibi algılayan, eğlenmeyi de kendinden geçene kadar alkol almakla aynı şey zannedenler, yine sokaklardaydı.

Erken saatlerden itibaren alkol almaya başlayanlar yeni yıla girdiklerinin bile farkında değildi. Alkolün etkisi ile nerede olduklarını hatta ne yaptıklarını bilmeyen şahıslar, çevrelerini de rahatsız etti. Alkol kana işledikçe, uyuşan beyinler bedenlerine hakim olamamaya başladı. Çevresindekilere rahatsızlık veren şahıslar zaman zaman birbirlerine girdi. Alkol alıp direksiyon başına geçenler de ortalığı birbirine kattı. Kimisi yolunu kaybetti, kimisi de kazalara sebep oldu.

Gece saatler 00:00'ı gösterdiğinde ise bazı binalardan ve eğlence yerlerinden sokağa şişe, bardak ve tabaklar atıldı. Bu sırada bazı araçlar da zarar gördü. Akli dengesini kaybeden bazı şahıslar da yeni yıla Boğaziçi Köprüsü üstünde içki içerek girmek istedi. Üç beş şahıs köprü trafiğini altüst etti. Gecenin sonunda sokaklar alkol yüzünden sızanlar ve eğelenmeyi bilmeyenlerin geride bıraktığı çöplerle doldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*