Yine Bağdat Caddesi, yine kaza

  • Giriş : 27.10.2006 / 00:00:00

Sık sık yarış kazaları ile gündeme gelen Kadıköy Bağdat Caddesi'nde önceki gece yine aşırı süratin yol açtığı ölümlü bir kaza meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bağdat Caddesi Selamiçeşme Işıkları mevkiinde, önceki gece 23.41'de meydana gelen kaza iddialara göre şöyle gelişti: Enver Arda Sevgen (26) yönetimindeki 34 YK 045 plakalı kırmızı renkli Mustang marka lüks otomobil, hızlı bir şekilde seyir halinde iken kazanın meydana geldiği trafik ışıklarına geldiğinde kırmızı ışığa rağmen geçmek istedi. Bu sırada yolun karşısına geçmekte olan sinema yönetmeni Afet Ertopçu'nun (29) kullandığı 05 EN 770 plakalı Volkswagen Polo marka araca çarptı. Volkswagen marka otomobil 25 metre ötedeki kaldırıma savruldu. Araç, kaldırımda yürüyen Memduh Özışık'ı (46) altına aldıktan sonra direğe çarpıp durabildi. Vatandaşların polis ve ambulansa haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, konteynırla araç arasında sıkışan Özışık'ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Hafif yaralı şoförler ambulans önce Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne daha sonrada Özel Acıbadem Hastanesi'ne götürülürken, Özışık'ın cesedi hastane morguna kaldırıldı.


-KIRMIZI IŞIKTA GEÇMİŞ-


Kaza sonrası olay yerine gelen vatandaşlar, Sevgen'in kullandığı aracın başka bir araçla yarış halindeyken, aşırı hız yaparak ışıklar yakınındaki virajı alamadığını ve geçiş üstünlüğü olan araca çarptığını ileri sürdü. Ancak kaza tutanaklarında aracın yarış yaptığına dair herhangi bir bulguya yer verilmedi. Kazanın ardından yapılan testte Sevgen'in alkol almadığı belirlenirken, hafif yaralı iki sürücüde tedavilerinin ardından taburcu edildi. Kazaya neden olan Arda Sevgen taburcu olduğu hastaneden polis tarafından alınarak Göztepe Polis Merkezi'ne götürüldü. Karakolda ifadesi alınan Sevgen daha sonra Adliye'ye sevkedildi. Sevgen'in yakınları ve arkadaşları karakol çıkışında görüntü alınmaması için barikat oluşturdu.

Oğlunun alkol ve sigara gibi alışkanlıkları bulunmadığını söyleyen baba Ali Sevgen, " Arkadaşlarıyla Bağdat Caddesi'nde bir kafede oturduktan sonra evine dönmek üzere yola çıktığında kaza meydana gelmiş. Başka bir aracın sıkıştırması sonucu oğlum kaçmak isterken sarı ışıkta geçmek zorunda kalınca diğer araca çarpmış." dedi. Bir bilgisayar firmasında çalışan Arda Sevgen'in babası Ali Sevgen, kendisinin de aşırı hız yapan gençleri sürekli uyardığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious