"Yine kazanmak istiyorum"

  • Giriş : 09.05.2008 / 20:06:00

Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa, bugün yapılan 2 antrenman turu sonrası, İstanbul Park Pisti'ni sevdiğini ve burada 3. kez birinci olmak istediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlk antrenman turlarının en hızlısı olan Massa, İstanbul Park'ta kendisini rahat hissettiğini belirterek, ''Yarın ve pazar günü burada çok daha iyi olacağıma inanıyorum. Son 2 yılda olduğu gibi yine kazanmak istiyorum'' dedi.

İkinci antrenman turlarında en hızlı tur zamanına imza atan Massa'nın takım arkadaşı Kimi Raikkonen ise sabah bazı problemler yaşadığını, aracında yaptıkları ayarlarla sorunu giderdiklerini ifade ederek, ''Öğleden sonra daha iyi bir performans oldu. Sabah belki zaman kaybettik, ama yaptığımız ayarlarla hafta sonuna da iyi hazırlanmış olduk'' diye konuştu.

Son İspanya Grand Prix'sinde geçirdiği kazanın ardından İstanbul'da yarışmaya devam eden Vodafone McLaren Mercedes'in Finli pilotu Heikki Kovalainen de ''Bugün benim için pozitif bir gündü. Geri dönmek güzel'' dedi.
BMW Sauber'in Polonyalı pilotu Robert Kubica, bazı küçük teknik problemler nedeniyle ilk antrenman turlarında fazla piste çıkamadığını kaydederek, ''Hala bazı küçük problemlerimiz var ama bunu yarına kadar gidereceğimize inanıyorum'' şeklinde konuştu.

Renault pilotu İspanyol Fernando Alonso, pist durumunun bugün çok ideal olmadığını, ama buna rağmen iyi çalıştıklarını söylerken, ikinci antrenman turları sırasında kaza yapan Red Bull Racing takımının Avustralyalı pilotu Mark Webber, 6. virajdaki kazanın, tamamen kendi hatasından kaynaklandığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious