Yine öğrenci servisi faciası! 25 yaralı

Yine öğrenci servisi faciası! 25 yaralı.12386
  • Giriş : 16.11.2007 / 21:27:00

Zonguldak'ta, öğrenci taşıyan minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu 17'si öğrenci 25 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgilere göre, Yayla İlköğretim Okulu öğrencilerini taşıyan Turgay Karakaya yönetimindeki 67 S 0021 plakalı servis, Kemerbaca Mevkisi eski Kok Fabrikası arkasından şarampole yuvarlandı. Kazada, araçta bulunan 17 öğrenci, 7 veli ve minibüs sürücüsü yaralandı.

Yaralılar, Zonguldak Atatürk Devlet ve Zonguldak Devlet Hastanesi ile Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Bu arada, kaza yerine çok sayıda ambulansla ve Zonguldak Belediyesi İtfaiye ekibi sevk edildi. Yaralılardan 2 öğrencinin sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Yaralılar, ambulansların yanı sıra özel otomobillerle hastanelere kaldırıldı. Şehir içinde görevli tüm emniyet birimleri telsizle uyarılarak, yolun araç trafiğine açık tutulması istendi.

Öte yandan, kurtarma çalışmalarına katılan vatandaşlar, olay yerine
çağırılan kaza kırım aracının geç gelmesine tepki gösterdiler.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Vali Yavuz Erkmen, Belediye Başkanı Secaattin Gonca ile İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Kalaycıoğlu da hastanelere gelerek yaralıların durumları hakkında yetkililerden bilgi aldılar. Bu arada, hastanedeki güvenlik görevlileri, gazetecilerin yaralıların görüntülerini çekmelerine izin vermeyerek, acil kapısını kapattılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious