Yine polisi 'ısırdı'

  • Giriş : 27.06.2006 / 00:00:00

İzmir'de daha önce üç kez polis ısıran eski sabıkalı kendini yakalamak isteyen polisi yine ısırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kaçmak isteyen zanlı, olay yerine gelen takviye ekipleri tarafından yakalandı. "Jilet Mustafa" lakaplı zanlının, geçtiğimiz yıl da Emniyet Amiri Engin Erkılınçoğlu'nun sağ kolunu, daha önceki yıl ise 2 polis memurunu da kolundan ısırdığı ortaya çıktı.
Olay dün gece saat 22.00 sıralarında Bahçelievler 1851/10 sokakta meydana geldi. Devriye görevini yapan Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gasp suçundan aranan "Jilet Mustafa" lakaplı Yılmaz'ı farkedince yakalamak için harekete geçti. Polislerden kaçmaya başlayan zanlı, sıkıştırılınca kendisini yakalamak isteyen polislere elindeki bıçakla saldırdı. Polis memuru Mustafa Badanacı'yı sağ elinden bıçaklayan zanlı daha sonra boğuşma sırasında da sol omuzunu ısırdı. Polis memuru Badanacı, kendisini acı içinde yere atarken, olay yerine takviye olarak gelen ekipler, kaçmaya çalışan zanlıyı yakaladı. Gözaltına alınarak karakola götürülen zanlı, polise zor anlar yaşattı. Hafif yaralanan polis memuru Badanacı, kaldırıldığı Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde tedavisinin ardından taburcu edildi.

Jilet lakabından sonra kendisine polisler tarafından ısırgan lakabı da takılan zanlı Mustafa Namık Kemal Yılmaz'ın geçen yıl ağustos ayı içinde yanındaki 6 kişiyle birlikte 30 YTL'lik midye yiyerek parasını vermediği ve olay yerine gelen polis ekiplerine bira şişeleriyle saldırdığı, bu sırada kendisini yakalamak isteyen Emniyet Amiri Engin Erkılınçoğlu'nu da sağ kolundan ısırdığı ortaya çıktı.

Hırsızlık, yol kesme, yağma, adam kaçırma, esrar kaçakçılığı, uyuşturucu madde satmak ve polise mukavemet gibi suçlardan poliste kaydı ve sabıkası bulunan zanlı, daha önce 2005 yılında da Bostanlı'daki bir hırsızlık olayı sırasında, kendisini suçüstü yakalayan polis memuru Şinasi Bor'un, daha sonra doktor raporu için Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne götürüldüğünde ise bu kez de Hastane Polisi Halil Yancı'nın kolunu ısırmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious